Výběr mýtného v březnu dosáhl 1,285 mld korun, meziročně se zvýšil o 29 %

14 dubna 2021, 13:57

Dopravci uhradili na poplatcích za mýtné v březnu téměř 1,285 mld Kč. Meziroční růst o necelých 29 procent je dán nejen novými poplatky za hluk a znečištění ovzduší, které jsou součástí mýtných sazeb od 1. ledna 2021, ale také loňským nástupem pandemie koronaviru. Její první dopady se totiž projevily již ve statistikách výběru mýtného za březen 2020.

Za užití českých dálnic uhradili dopravci na mýtném v březnu více než 1.132 mil. korun. Za užití silnic I. třídy pak přes 152 milionů korun. Satelitní mýtný systém zaznamenal na zpoplatněných komunikacích 97 milionů mýtných transakcí, což představuje nárůst o necelých 14 procent.

„Měsíce březen, duben a květen loňského roku byly ovlivněny nastupující pandemií nemoci COVID-19. Meziroční srovnání vybraného mýtného tak není úplně relevantní. Klíčové je, že mýtný systém funguje a generuje finanční prostředky pro realizaci investic do dopravní infrastruktury v Česku,“ uvedl Petr Chvátal, provozní ředitel CzechToll.

Do systému elektronického mýtného bylo ke konci února zaregistrováno 567 tisíc vozidel. Aktuálně je v oběhu více než 481 tisíc palubních jednotek, z nichž necelá třetina je používána v tuzemských vozidlech.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!