Byla zahájena sériová výroba nové generace těžkých nákladních vozidel Volvo Trucks

5 března 2021, 10:16

Výrobní závody společnosti Volvo Trucks ve Švédsku, Belgii a Rusku zahájily sériovou výrobu nové generace těžkých nákladních vozidel Volvo FH, FH16, FMX a FM.

Výroba u Volvo Trucks

Nákladní vozidla Volvo FM a FMX mají zcela novou kabinu se narovnanými A-sloupky, které poskytují řidičům až jeden metr krychlový prostoru a světlejší interiér kabiny. Viditelnost řidiče lze u všech nových modelů dále vylepšit přidáním rohové kamery pro spolujezdce, která na vnitřním displeji poskytuje ucelenější pohled pokrývající boční stranu vozidla.

Dalšími důležitými novinkami jsou nové rozhraní řidiče a volitelné adaptivní dálkové světlomety pro zvýšení bezpečnosti u vozidel Volvo FH a FH16. Specifikaci nových modelů Volvo FH a FM lze upravit tak, aby umožňovaly výrazné úspory paliva a CO2 , díky technologii Volvo I-Save.

„Jsme hrdí na tuto velkou investici do těchto čtyř nových modelů, které významně přispějí jak ke zvýšení bezpečnosti na silnicích, tak k dalšímu snížení dopadu na životní prostředí. Uvedení nové řady nákladních vozidel vyžaduje silnou inženýrskou práci i významnou týmovou práci v celé organizaci Volvo, včetně našich dodavatelů, díky čemuž je tento začátek výroby mimořádně speciální pro všechny zúčastněné, zejména s ohledem na náročný rok, kterým jsme právě prošli,“ komentuje Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Nová vozidla Volvo FH, FM a FMX, které posilují závazek společnosti Volvo Trucks k udržitelným přepravním řešením, byly vyvinuty také pro elektrifikované hnací ústrojí se zahájením výroby v roce 2022.

Nová řada těžkých nákladních vozidel, která byla původně uvedena na trh v Evropě v loňském roce, získala velký zájem zákazníků. V roce 2020 bylo objednáno více než 12.000 nákladních vozidel. Představení nové řady a prodejní aktivity pokračují během roku 2021 i na trzích mimo Evropu.

Tato vozidla budou montována ve výrobních závodech společnosti Volvo Trucks ve švédském Göteborgu, belgickém Gentu a ruské Kaluze. Továrna v Tuve v Göteborgu je první továrnou na světě, která v březnu 2021 zahájí sériovou výrobu nových vozidel Volvo.

“Na tento začátek jsme se připravovali dlouho, společně jsme vytvořili úžasné produkty.” Tým závodu Tuve je nadšený, že může být jako první na světě a je připraven dodat našim zákazníkům zcela nová prémiová vozidla v nejvyšší kvalitě,“ vysvětluje Martin Folin, výkonný viceprezident pro provoz v závodě Tuve.

Nová nákladní vozidla nabízí řadu různých konfigurací kabin a lze je optimalizovat pro širokou škálu aplikací. Společnost Volvo Trucks se jako vždy silně zaměřila na rozvoj prostředí pro řidiče, který v kabině tráví na dálkových trasách spoustu času. V regionální přepravě slouží kabina často jako mobilní kancelář, zatímco ve stavebnictví jsou nákladní vozidla robustním praktickým pracovním nástrojem.

Author: AnM
Journalist at TruckFocus.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!