Společnost DAF rozšiřuje zavádění školení EcoDrive+ v Evropě

, 29 září 2020, 11:18

Společnost DAF zavádí školení EcoDrive+ na celoevropském základě. Interaktivní školicí program učí řidiče nového vozidla DAF, jak optimálně využívat systémy ve vozidle. Výsledkem je výrazné snížení spotřeby paliva, nižší náklady na údržbu a spokojení řidiči.

DAF školení

Součástí dodávky nového vozidla DAF řady LF, CF nebo XF je vždy komplexní popis funkcí vozidla. Jakmile je vše vysvětleno a klíče jsou předány, obdrží řidič také poukaz na program školení DAF EcoDrive+. Tento poukaz platí šest měsíců a řidič jej může využít k účasti na intenzivním, osobním školení ve svém vlastním nákladním vozidle. Školení zajišťuje instruktor vyškolený a certifikovaný společností DAF.

Maximální výkon z každé kapky nafty

„Každé nové nákladní vozidlo DAF má na palubě mnoho systémů (někdy volitelných), které umožňují dosáhnout efektivnější, bezpečnější a uvolněnější jízdy,“ vysvětluje Pascal Hochstenbach z Akademie DAF pro řidiče. „Pouze když víte, jak systémy používat, můžete získat maximální výkon z každé kapky nafty.“

Další výhodou znalosti správného používání motorové brzdy a systémů typu adaptivní tempomat je následné menší opotřebení brzd. Systémy jako ACC a AEBS zase přispívají ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

Program školení EcoDrive+ obvykle trvá přibližně jeden den a zahrnuje jak teoretickou, tak praktickou část. „

Naši řidiči, kteří absolvovali školení, jezdí nejméně o 10 % efektivněji. To je působivá návratnost investic,“ říká Marek Gunia, ředitel přepravy v polské společnosti BATIM. „Všiml jsem si také výrazného snížení škod na vozidlech. Školení EcoDrive+ zlepšuje řidičské dovednosti a znalosti různých systémů vozidla. Díky tomu jsou moji řidiči ještě větší profesionálové a je znát, že jsou v práci spokojenější.“

Řidičům nových vozidel DAF ve Francii, v Německu, Polsku, Nizozemsku, Itálii, Španělsku a ve Velké Británii je školení nabízeno standardně. V závislosti namístních opatřeních v souvislosti s epidemií COVID-19 bude společnost DAF v blízké budoucnosti zavádět program školení DAF EcoDrive+ v celé Evropě.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!