Firma Webasto vyvinula kompaktní vzduchový filtrační systém HEPA pro užitková vozidla

, 19 srpna 2020, 11:18

Firma Webasto, specialista na vytápěcí a klimatizační systémy, nabízí systémy vzduchové filtrace HEPA pro rychlé a jednoduché dodatečné vybavení. Filtračními systémy „HFT 300“ a „HFT 600“ lze dovybavit všechny interiérů vozidel, například sanitky, autobusy a tramvaje.

Filtry jsou schopny filtrovat částice menší než 0,3 mikrometrů – včetně vzdušných virů, bakterií, aerosolů a prachu – od pěti do deset metrů krychlových vzduchu za minutu. Splňují požadavky HEPA filtrové třídy H14 a pokyny Světové zdravotnické organizace (WHO), amerických středisek pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ecdc). Stupeň čištění odpovídá 99,995 %.

K dispozici jsou dvě varianty filtrů v délkách 60 cm a 120 cm pro různé velikosti interiérů Filtrační systém Webastovozidla. Jsou schopny dekontaminovat 300 nebo 600 kubických metrů vzduchu za hodinu. K dekontaminaci větších prostor lze kombinovat několik filtrů. Mají průměr 20 centimetrů, jsou velmi lehké (3,1 kg a 5,5 kg) a lze je namontovat v jakékoli poloze. V případě potřeby dodá firma Webasto vhodné montážní držáky. Pomocí nich je montáž možná za pouhých 30 minut. Filtrační systémy vyžadují pouze připojení 12 V nebo 24 V. Filtry jsou vyměňovány bez rizika kontaminace.

Systémy filtrace vzduchu budou v Evropě k dispozici od srpna prostřednictvím sítě prodejců Webasto.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!