Robert Erni se stává finančním ředitelem skupiny Dachser

, 26 června 2020, 14:03

Mezinárodní logistický provider Dachser jmenoval Roberta Erniho novým CFO. Na tomto postu nahradí od 1. ledna 2021 dosavadního finančního ředitele Burkharda Elinga. Robert Erni začíná své působení již 1. září 2020 jako jeho zástupce.

Robert Erni, DachserRobert Erni (54) ze Švýcarska naposledy působil ve společnosti Panalpina, kde byl jako CFO odpovědný za finanční záležitosti tohoto poskytovatele logistických služeb kótovaného na burze. Na této pozici také vedl fúzi s dánským logistickým koncernem DSV, úspěšně dokončil dvě významné SAP implementace a s nimi spojené organizační změny a nejrůznější akviziční projekty a podpořil tak globální strategii růstu společnosti. Svoji kariéru zahájil Robert Erni v logistické společnosti Kühne+Nagel, kde měl po působení v zahraničí – v Hongkongu, Indii, Argentině a USA – na starosti globální controlling v sídle společnosti ve Švýcarsku.

„Robert Erni je mimořádně zkušený finanční ředitel, který působí v oblasti logistiky více než 30 let,“ vysvětluje současný finanční ředitel skupiny Dachser Burkhard Eling, který postoupí na pozici CEO skupiny Dachser od 1. ledna 2021. „Jsme rádi, že se stane součástí našeho představenstva a těšíme se na spolupráci s ním při řešení budoucích výzev způsobem, který bude ve společnosti dále vytvářet hodnotu a generovat růst.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!