Data DKV naznačují oživení hospodářství, situace u dopravců však zůstává vážná

, 25 května 2020, 11:38

Doprava začíná pozvolna ožívat, vyplývá z údajů DKV Euro Service, předního poskytovatele služeb pro dopravce. Podle tankování a mýtného českých a slovenských zákazníků DKV je v posledních dvou týdnech patrné odražení od pomyslného dna. I přes tento trend zůstává situace u dopravců velmi vážná.      

Nákladní vozy na dálnici

„Objem tankování českých a slovenských dopravců v Evropě začal viditelně klesat v druhé polovině března, a to až na 66 procent objemu ve srovnání se začátkem měsíce. Křivka se začala zvedat v prvním květnovém týdnu a od té doby pozorujeme pozvolný růst na současných 75 procent (20. května). Podobný trend vidíme i u mýta,“ říká Lukáš Ondráček, ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service.

K omezení došlo nejen u mezinárodní dopravy, méně se tankovalo také v Česku. Zde ale propady nebyly tak hluboké. V době největšího poklesu na začátku května se objemy pohybovaly kolem 73 procent, v průběhu následujících čtrnácti dnů se zvýšily na 85 procent. Mnohem horší situace je patrná na Slovensku. Objemy tankování poklesly až na 57 procent a následně křivka tankování stoupala jen velice pozvolna – na 62 procent k 20. květnu.

I když se provoz začíná postupně obnovovat, dopravci se stále potýkají s řadou omezení v celé Evropě. Ztížené podmínky dopadají i na řidiče. Práci jim usnadní bezhotovostní úhrady za tankování, servis a mýto.

„Obzvláště v případě mýta upřednostňují zákazníci platby v režimu následné úhrady. Řidiči se nemusí zdržovat a riskovat zdraví při platbách na mýtnicích, navíc mají v řadě zemí vyhrazeny speciální pruhy. Vyúčtování obdrží společně s dalšími mýty na jedné faktuře,“ vysvětluje L. Ondráček.

Kompletní tisková zpráva s grafy ve formátu PDF.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!