První zametač Trombia v kontinentální Evropě bude nasazen k úklidu polétavého prachu v severočeském Jirkově

, 24 března 2020, 8:55

Společnost GARNEA, přední dovozce stavební, zemědělské, dopravní a komunální techniky do České republiky, předala zametač Trombia od společnosti SNOWEK prvnímu zákazníkovi v ČR, Betonárce Gellner v severočeském Jirkově.

Zametač Trombia

Jedná se o první zařízení Trombia nejen u nás, ale po skandinávských státech také v kontinentální části Evropy.

„Zametač Trombia je v kombinaci s kolovým nakladačem DOOSAN DL300 moderním vybavením, které umožňuje úklid polétavého prachu dle kritérií EU normy PM2,5 a PM10,“ uvedl při předávání stroje Petr Matějka, produktový manažer společnosti GARNEA a.s.

Řízení emisí prachových částic je důležitým aspektem ochrany životního prostředí. Betonárka Gellner zvolila k úklidu polétavého prachu, který při jejím provozu vzniká, zametač Trombia od finské společnosti SNOWEK.

„Trombia je zařízení vhodné pro úklid komunikací, parkovišť nebo pracovních ploch s pevným povrchem podle evropských norem PM2,5 a PM10. Ve srovnání se samochodnými zametači je cenově dostupnější a v kombinaci s kolovým nakladačem, jako je právě DOOSAN DL300, je práce rychlejší, a tedy i efektivnější,“ uvedl Jouni Kanniainen, zástupce společnosti SNOWEK, který se předání zařízení osobně zúčastnil.

Zároveň s předáním techniky proběhlo i zaškolení personálu, který bude zařízení obsluhovat.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!