IVECO a FPT ze skupiny CNH Industrial oznamují partnerství s Nikola Motor Company a budoucí výrobu modelu Nikola TRE

, 17 února 2020, 9:35

IVECO a FPT Industrial ze skupiny CNH Industrial N.V., které působí v oblasti užitkových vozidel a pohonů, a Nikola Motor Company budou vyrábět v rámci svého evropského společného podniku vozidla Nikola TRE ve výrobním závodu IVECO v německém Ulmu.

 Nikola TRE

Díky tomuto strategickému, exkluzivnímu partnerství v oblasti těžkých vozidel získala skupina CNH Industrial kapitálový podíl ve společnosti Nikola v hodnotě 250 miliónů dolarů jako přední investor typu „Series D“. Záhy po oznámení partnerství v rámci veletrhu CNH Industrial Capital Markets Day v září 2019 následovalo prosincové odhalení elektrického těžkého vozidla Nikola TRE na baterie (BEV), které představuje předstupeň na cestě k elektrickému modelu na palivové články (FCEV).

Centrum pro výrobu podvozků IVECO v německém Ulmu se nachází v samém srdci Bádenska-Württemberska a díky své ideální poloze, zkušeným zaměstnancům a výzkumným laboratořím se hodlá stát předním centrem pro mobilitu na bázi palivových článků. Region investoval podstatnou část prostředků do zdejších výzkumně-vývojových projektů. Oblast je silně zaměřena na automobilový průmysl a strategická projektová partnerství a očekává se, že závod v Ulmu bude těžit z blízkosti klíčových dodavatelů.

Německá spolková vláda navíc nedávno zveřejnila koncept národní vodíkové strategie, jejímž cílem je prohloubit průkopnickou roli společností ve vývoji vodíkových technologií. V rámci této strategie budou investovány celkem dvě miliardy eur do financování vodíkového inovačního programu, včetně vývoje nezbytné distribuční infrastruktury.

„Evropský společný podnik s NIKOLOU a dnešní oznámení jsou skutečným důkazem toho, že se dálková doprava s nulovými emisemi stává realitou a že můžeme očekávat hmatatelné ekologické dopady jak na evropské dopravce, tak na občany,“ sdělil generální ředitel skupiny CNH Industrial Hubertus Mühlhäuser. „Rozhodnutí stavět model Nikola TRE v Ulmu – centru excelence v oblasti výroby těžkých nákladních vozidel – jenom dokládá strategickou pozici v samém srdci oblasti, kde je v Německu kolem palivových článků nejvíce rušno.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!