První doubledeckery v ČR na linkách MHD budou značky Scania

4 prosince 2019, 11:00

Na nové dvoupodlažní autobusy Scania se mohou těšit cestující v Ostravě. Dopravní podnik totiž podepsal smlouvu na 2 doubledeckery, které do ulic vyjedou poprvé o letních prázdninách.

Scania doubledeckery

Scania dodá Dopravnímu podniku Ostrava (DPO) dva nové dvoupodlažní autobusy s pohonem na CNG. Rozhodlo o tom výběrové řízení z loňského prosince.

„Ostravskou zakázku vnímáme jako velkou příležitost. Za prvé je pro nás první taková v České republice, za druhé dlouhodobě vnímáme kam a jak rychle se DPO technicky posouvá, i proto jsme rádi, že se k tomuto procesu můžeme také připojit,“ říká zástupce společnosti Scania Lukáš Martinů.

Doubledeckery budou zhruba 4 metry vysoké, klimatizované a s wi-fi připojením v obou patrech. Pohon na CNG zajišťuje nejen ekologický, ale také ekonomický provoz. DPO bude tyto autobusy nasazovat na speciální lince mezi ZOO a Dolní oblastí Vítkovice.

„Ostrava se stala turistickou destinací. Dolní oblast Vítkovice patří mezi vůbec nejnavštěvovanější místo v Česku. A neméně populární je i ostravská ZOO. V dopravním podniku chceme na tento trend zareagovat a věříme, že naše nové dvoupodlažní autobusy tato atraktivní místa nejen dobře propojí, ale že se samy stanou vyhledávanou turistickou atrakcí,“  říká předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys.

Doubledeckery by se měly v ostrém provozu objevit od 1. července 2020. Jezdit by měly na speciální lince 88 o víkendech a státních svátcích v Česku a Polsku. V ostatních dnech budou nasazovány, dle potřeby i na jiných linkách.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!