Firma Koyo Bearings vyrobila rekordních 210 milionů ložisek

15 dubna 2019, 12:14

Jubilejních 210 milionů vyrobených ložisek dosáhla olomoucká firma s japonskými kořeny, Koyo Bearings Česká republika s.r.o. Firma v poslední době prochází celkovým růstem a navýšením objemu výroby. Přibývají taky nominace od zákazníků a získávání nových projektů.

Koyo Bearings vyrobilo 210 milionů ložisek

Koyo Bearings sídlí na kraji hanácké metropole a specializuje se na výrobu ložisek. Zaměstnává přes 530 kmenových zaměstnanců, protože filozofie této firmy není zaměřená na zaměstnávání agenturních zaměstnanců. Své výrobní portfolio rozdělila firma na tři hlavní sortimenty, a to na výrobu válečkových ložisek, jehličkových ložisek a kladek pro automobilový průmysl, strojírenství a poprodejní sektor.

Stejně jako většina strojírenských firem, tak i olomoucká společnost drží krok s nejnovějšími trendy. V uplynulém roce investovala firma přes 160 mil. do modernizace a automatizace strojového parku a digitalizace výrobního procesu. Automatizací výroby firma postupně eliminuje fyzickou náročnost práce a urychluje výrobní proces. Takzvaný Průmysl 4.0 má velký vliv na kvalitu výrobků a konkurenceschopnost podniku. Velký boom v automobilovém průmyslu je i nastupující elektromobilita.

“Neočekávám okamžitý nástup elektromobilů, nicméně je to trend, kterým se chceme a hlavně musíme do budoucna zabývat. Nechceme se jen svézt na jeho růstu, proto vyvíjíme vlastní technologické inovace, spolupracujeme s výrobci a sledujeme dění ve světě,“ sdělil k situaci ředitel společnosti Petr Novák.

Ložiska vyráběná v tomto závodě jsou charakteristická minimem použitého materiálu.

„Tloušťka vyráběných dílů je pouhých 1,3mm při průměru 4,5cm a váze 28 gramů. Takové ztenčení v některých případech znamená snížení hmotnosti finálních výrobků až o 300 %. Materiálem je vysoce pevnostní ocel, díky čemuž mají ložiska v aplikaci výjimečně dlouhou životnost,“ dodal Novák.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!