Společnost Dachser pokračuje v udržitelném růstu

, 3 dubna 2019, 10:32

Dachser v roce 2018 opět výrazně rostl. Společnost zvýšila svůj konsolidovaný čistý obrat o 5,5 procenta na 5,57 miliardy eur. Stejně jako v předchozím roce se zvýšil počet zásilek, a to o 2,5 procenta na 83,7 milionu. Celková tonáž zásilek narostla o 3 procenta na 41,3 miliony tun.

Společnost Dachser

K růstu Dachseru jako globálního logistického providera opět přispěly příznivé ekonomické podmínky. Ovšem jisté výzvy ještě zvýšily svoji aktuálnost: nedostatek profesionálních řidičů a logistiků, potenciální úzká hrdla kapacit vyplývající z vysokých sezónních špiček a nedostatek přepravních kapacit, zvyšující se nejistota ze zákazu vjezdu dieselových vozidel, Brexit a budoucnost mezinárodních obchodních vztahů.

Dachser v České republice opět posiloval

Společnosti Dachser Czech Republic se v roce 2018 podařilo dosáhnout obratu ve výši 2,9 miliardy korun, což představuje ve srovnání s předchozím obdobím 11% nárůst. Počet odbavených zásilek v České republice se zvýšil o 4,6 % na více než 1,1 milionu a jejich tonáž přesáhla 627 tisíc tun.  Na zvýšení obratu se nejvíce podílely exportní přepravy sběrnou službou, celovozové přepravy a nové zakázky v oblasti kontraktní logistiky.

„V posledních deseti letech se nám stále dařilo posilovat v oblasti exportních zásilek –  v roce 2018 jsme přepravili devítinásobně více než v roce 2009,“ říká Ing. Jan Pihar, generální ředitel Dachser Czech Republic a. s., a dodává, „na zvýšení zakázek jak v oblasti distribuční, tak i kontraktní logistiky jsme reagovali také personálním posílením, počet našich zaměstnanců v loňském roce přesáhl 580.“

Detailní pohled na vývoj v roce 2018

Obchodní oblast Dachser Road Logistics, která zahrnuje přepravy a skladování průmyslového zboží (European Logistics) a potravin (Food Logistics), v roce 2018 opět vykazovala dynamický růst a zvýšila svůj konsolidovaný čistý obrat o 6,6 % na 4,47 miliardy eur.

Nejsilnější růst přitom zaznamenala obchodní divize European Logistics (EL), která dosáhla s nárůstem o 7 procent čistého obratu ve výši 3,55 miliardy eur. Zásilky i tonáž se zvýšily o 3,1 procenta.

Také obchodní divize DACHSER Food Logistics zaznamenala v obratu za rok 2018 vysoká čísla. Konsolidovaný čistý obrat se zvýšil o 5,3 % na 917 milionů eur. Téměř stejný počet zásilek v porovnání s předchozím rokem byl vyvážen nárůstem tonáže zásilek o 2 %.

Obchodní oblast DACHSER Air & Sea Logistics byla v loňském roce opět volatilní. V důsledku vlivu směnných kurzů, snižujících se přepravních sazeb a poklesu v objemech na trase Čína–Evropa stagnoval konsolidovaný čistý obrat společnosti okolo 1,19 miliardy eur. Snížení počtu zásilek o 2,9 % bylo vyváženo nárůstem tonáže zásilek o 6,6 %, především v oblasti námořních přeprav.

Investice do sítě a lidí

V době omezených zdrojů jsou investice do zaměstnanců, kapacit a inovací pro další růst společnosti Dachser nezbytné. V roce 2018 společnost investovala 126 milionů eur do logistických kapacit, IT systémů a technického vybavení. Pro rok 2019 společnost k tomuto účelu vyčlenila 234 milionů eur. Mimo to věnuje také velkou pozornost vzdělávání, což je přístup, který se velmi osvědčil především u profesionálních řidičů.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!