Barometr dopravního trhu: Silné závěrečné čtvrtletí v dopravě

, 13 února 2019, 11:18

Evropský přepravní trh zůstal vůči mezinárodním obchodním konfliktům i ponurým vyhlídkám v otázkách konjunktury naprosto netečný. Lze to vyčíst z barometru dopravního trhu, který hodnotí poslední čtvrtletí roku 2018.

Barometr dopravního trhu - poslední čtvrtletí 2018

S pomocí dopravního barometru analyzuje IT společnost TIMOCOM každé čtvrtletí vývoj nabídek a poptávek po přepravě v burze nákladů integrované v systému pro chytrou logistiku. Se 127.000 uživateli a až 750.000 mezinárodních nabídek přeprav a volných vozů je to ta největší burza nákladů pro silniční nákladní dopravu v Evropě.

Přepravní kapacity zůstanou i v roce 2019 nedostatkovým zbožím

Poptávka firem, které prostřednictvím TIMOCOM nabízely své nabídky přeprav, překročila počet nabízených volných kapacit nákladních vozů o více než dvě třetiny, jak ukázalo vyhodnocení 4. čtvrtletí. V období od října do prosince 2018 byl poměr nabídek v burze nákladů průměrně 71 přeprav ku 29 volným vozům.

Výsledek dokumentuje nezměněný nepoměr mezi vysokým množstvím přeprav a nedostatkem dostupných kapacit nákladních vozů na přepravním trhu.

„Ceny za přepravu budou i v roce 2019 nadále pod tlakem, neboť přepravní kapacity zůstanou nedostatkovým zbožím“, předpovídá  Gunnar Gburek, mluvčí společnosti TIMOCOM.

A změna není na obzoru. Nedostatek řidičů nákladních vozů se bude podle jeho názoru v Německu i nadále zhoršovat a stane se tak faktorem omezujícím ekonomický růst.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!