Pozor na britských cestách! Nová pravidla kontrol

, 11 dubna 2018, 15:16

Uplynul měsíc od doby, kdy anglická inspekce Driver and Vehicle Standards Agency (DVSA) začala kontrolovat řidiče podle nových pravidel. Nejdůležitějšími změnami jsou vyšší pokuty a delší úsek pracovní doby, který se kontroluje.

Ilustrační obrázek dálnice

Přesně od 5. března 2018 inspektoři DVSA kontrolují řidiče v souladu s novými pravidly. Změny se týkají jak britských šoférů, přepravujících zboží na vlastním území, tak řidičů vyslaných do Velké Británie. Podle nových předpisů inspektoři kontrolují delší úsek pracovního výkonu, a to až 28 dní před kontrolou.

Nové předpisy také znamenají zvýšení udělovaných pokut. Nyní může být řidič potrestán až za 5 přestupků spáchaných během posledních 28 dnů od data kontroly. Maximální pokuta udělená za každý z nich je 300 liber. Výsledkem je, že při jedné kontrole může řidič obdržet pokutu až do výše 1.500 liber. Důležité je také to, že inspekce DVSA zohledňuje přestupky spáchané ve Velké Británii i v zahraničí. Zahraniční řidiči jsou také povinni pokutu zaplatit okamžitě. V opačném případě má inspekce právo zadržet vozidlo do doby, než bude zaplacena.

Nová pravidla mají zvýšit bezpečnost na britských silnicích tím, že se sníží počet dopravních nehod způsobených unavenými řidiči nákladních automobilů a autobusů. Odhaduje se, že tyto nehody stojí ekonomiku Velké Británie až 16,3 miliard liber ročně.

Mezi přestupky sankcionovanými DVSA se ocitlo mimo jiné dodržování pravidelného odpočinku. Od 1. listopadu 2017 britská inspekce začala ukládat pokuty ve výši až 300 liber řidičům, kteří odpočinek tráví ve vozidle. Navíc v některých krajích může být řidič potrestán za parkování na místech, která k tomu nejsou přizpůsobena, jako například u supermarketu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!