Hospodaření společnosti SCANIA za prvních 9 měsíců 2017

7 listopadu 2017, 13:25

Čistý zisk z prodeje společnosti Scania v prvních devíti měsících roku 2017 vzrostl na rekordních 86,4 miliardy SEK, což představuje nárůst o 15 procent ve srovnání s předchozím rokem. Poptávka po nových vozidlech byla dobrá stejně jako trend v prodeji služeb.

Shrnutí prvních devíti měsíců roku 2017:

  • Provozní výnosy, kromě položek ovlivňujících srovnatelnost, činily 9.080 mil. SEK. (7,492)
  • Provozní výnos vzrostl na 9.080 mil. SEK. (3,692)
  • Čisté tržby vzrostly o 15 procent na 86.403 mil. SEK. (75, 209)
  • Peněžní tok činil 3.007 mil. SEK. (-192) ve vozidlech a službách

Komentáře Henrika Henrikssona, prezidenta a generálního ředitele

Henrik Henriksson, prezident a generální ředitel společnosti
Henrik Henriksson, prezident a generální ředitel společnosti

„Čistý prodej společnosti Scania v prvních devíti měsících roku 2017 vzrostl na rekordních 86,4 miliardy SEK, což představuje nárůst o 15 procent ve srovnání s předchozím rokem. Poptávka po novém vozovém parku byla dobrá a pozitivně se vyvíjí také prodej služeb.

Přestože bylo toto období ovlivněno vysokou úrovní investic, vyššími náklady na výrobu dvou produktových řad a méně příznivým tržním mixem, podařilo se společnosti Scania během prvních devíti měsíců roku 2017 zvýšit zisk na 9.080 milionů SEK, což představuje provozní zisk 10,5 procent. Ve třetím čtvrtletí, které bylo ovlivněno vysokými náklady, začala mít měna negativní dopad na výši zisku. Objednávky nákladních vozidel vzrostly za prvních devět měsíců oproti předchozímu roku o 27 procent.

V Evropě pokračovala silná poptávka po nákladních vozidlech. Trend v Latinské Americe je rovněž pozitivní a v Brazílii, kde byla úroveň poptávky velmi nízká, můžeme v posledních měsících také vidět rostoucí zájem. V Eurasii je trend poptávky pozitivní, zejména díky pokračujícímu oživení ruské ekonomiky. V Asii se poptávka zvýšila díky silnému prodeji v Číně a Íránu. Objednávky autobusů a autokarů se v porovnání se stejným obdobím roku 2016 zvýšily o 2 procenta. V oblasti motorů je trend poptávky pozitivní ve všech segmentech. Výnosy z poskytování služeb dosáhly rekordní výše 17,5 miliardy SEK, což představuje nárůst o 11 procent. Finanční služby vykazovaly provozní výnosy ve výši 862 milionů SEK a úvěrové ztráty zůstávají na nízké úrovni. V září byla představena nová generace značky Scania – řada XT s nákladními vozidly na míru pro stavebnictví a lesnictví.

V říjnu obdržela společnost Scania rozhodnutí Evropské komise týkající se údajné nevhodné výměny informací. Společnost Scania zpochybňuje takové zjištění a odvolá se proti němu. Společnost Scania rovněž zdůrazňuje, že během vyšetřování s Evropskou komisí plně spolupracovala.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!