Summit V4 v Praze o budoucnosti automobilového průmyslu

16 dubna 2018, 11:48

V pátek 13.4.2018 proběhla v Praze pod záštitou AutoSAP mezinárodní konference visegrádských zemí o budoucnosti automobilového průmyslu. Zástupci zúčastněných zemí se shodli na společném postupu, což potvrdili podepsáním společné rezoluce.

V4 Automotive Summit v Praze

Tématy summitu byly v současnosti projednávaný legislativní návrh Evropské komise pro regulaci emisí CO2 po roce 2020 a podmínky pro reálný rozvoj čisté mobility. Na konferenci vystoupili zástupci národních asociací výrobců automobilů a evropské asociace ACEA, zástupci z ministerstev a poslanci EP zemí V4 a rovněž firmy ze zapojených sektorů.

Jednání pomohlo vyjasnit a zdůraznit stanoviska zúčastněných zemí k dopadům navrhovaných emisních cílů CO2 z osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel pro roky 2025 a 2030 na průmysl zemí V4. Řečníci se zabývali přípravou zemí V4 na nástup čisté mobility, nutným rozvojem infrastruktury a vytvářením pobídek pro nákup nízkoemisních vozidel. AutoSAP vítá a podporuje veškeré efektivní a ekonomicky realizovatelné aktivity vedoucí k co možná nejrychlejšímu snižování emisí v dopravě. Navržené cíle pro osobní automobily a dodávky musejí však být stejně ambiciózní jako realistické, shodly se partnerské automobilové asociace zemí V4. Pro udržení konkurenceschopnosti českého automobilového průmyslu je třeba zodpovědně nastavit jak úroveň ambice, tak její načasování, jinak bude mít uvedená legislativa pro tuzemský autoprůmysl, o který se opírá česká ekonomika, nepříznivé následky.

Asociace automobilového průmyslu zemí V4 shrnuly svá stanoviska do společného dokumentu „Key messages“, který si můžete stáhnout ve formátu PDF.

Základní data o automobilovém průmyslu a asociacích V4
Základní data o automobilovém průmyslu a asociacích V4. ZDROJ: AutoSAP

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!