Představení závodního týmu Workoutland ACCR Czech Team

7 prosince 2022, 10:52

Minulý týden byl slavnostně představen nový automobilový tým Workoutland ACCR Czech Team, který se zúčastní nejslavnějšího vytrvalostního závodu na světě, RALLYE DAKAR 2023 v Saudské Arábii. Jakožto jeden z partnerů závodního týmu na jeho dakarském dobrodružství se společnost ZETOR TRACTORS spolupodílela na pořádání celé akce.

Závodní speciál bude pilotovat zkušený český závodník Karel Trněný, kterého jako spolujezdec doplní Milan Horyl. Soutěže se zúčastní v kategorii T1 se speciálně upraveným vozidlem Ford F-150 EVO a doprovodným kamionem, který poveze kompletní servisní zázemí. Posádka zde také najde i privátní část pro odpočinek. Tým doplní zkušení mechanici Václav Sedláček a Luboš Gregor v čele s Bohumírem Svobodou, který již má za sebou několik účastí na Dakaru.

„Cíle pro letošní účast jsou otevřené, za úspěch budeme považovat dojetí do cíle a případné umístění pak bude vítaným bonusem. Především nám jde o otestování techniky a získání zkušeností pro příští rok. Náš tým totiž vznikl až letos a Rallye Dakar bude naší první velkou společnou akcí,“ přiblížil na tiskové konferenci Karel Trněný, který již Dakar v roce 2017 okusil jako řidič kamionu.

Rallye Dakar je nejslavnější vytrvalostní závod na světě. První ročník se konal v roce 1979, kdy se jelo z Paříže do Dakaru. Jméno hlavního města Senegalu je stále v názvu závodu, i když rallye už v Dakaru dávno nekončí. Od roku 2009 se závod přesunul do Jižní Ameriky a poslední 3 roky se jelo v Saúdské Arábii. Letošní Rallye Dakar startuje 31. prosince 2022 a potrvá do 15. ledna 2023.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!