Macík je zpět mezi 10 nejrychlejšími

10 ledna 2022, 10:13

Závodníci mají před sebou ještě celou druhou polovinu letošního extrémně náročného Dakaru. A jak ukázala první část soutěže, během zbývajících 6 etap se může stát cokoliv. V neděli kamiony po dni volna odstartovaly do 7. etapy čítající 402 ostrých kilometrů. Tým Big Shock! Racing na trať speciálky vyslal žluté Iveco Martina Macíka. A to si vedlo velmi dobře. Jeho posádka dnes v cíli byla 9. nejrychlejší. A v rámci celkového hodnocení poskočil do TOP 10. 

Tým Big Shock! Racing na Dakaru 2022

Nejtěžší Dakar v Saúdské Arábii

Posádka Martina Macíka se do další etapy poprvé vydala bez podpory týmového kolegy Martina Šoltyse. Závodníci letošní Dakar hodnotí jako nejnáročnější z dosavadních saudskoarabských ročníků. Rychlosti se letos opět posunuly, konkurence je ve všech kategoriích silná a trať je také velmi technicky složitá. To se projevuje na kondici závodních strojů i jezdců samotných. Sedlčanský speciál do aktuální speciálky vyjížděl po plánované kompletní generálce, která proběhla během volného dne a po dojetí etapy se zdá, že mechanici odvedli dobrou práci.

Pěkná výletní etapa

Pilot Martin Macík navigovaný Františkem Tomáškem a technicky jištěný Davidem Švandou, startoval do 7. etapy z 9. pozice. Karel, jejich speciál, bez potíží přestál dnešní náročnou technickou jízdu. Dobrou rychlost držel na tvrdším povrchu. V dunách se ale stále projevuje nižší výkon motoru, který jízdu posádky v některých úsecích přibržďuje. A to byl důvod, proč i dnes – zejména v rozjezdech – posádka několik minut ztratila. I navigačně se dařilo, ačkoliv dnes nebylo snadné udržet pod kontrolou rychle se měnící změny směru.

Tým Big Shock! Racing na Dakaru 2022

„Pěkná etapa. Navigace dneska docela těžká. Ale František ji dobře zvládnul. Dvakrát nebo třikrát jsme hledali bodík a chvilku jsme se kolem kroutili, než jsme ho dostali. Ale to nám mohlo vzít maximálně minutu a půl, víc ne. S nižším výkonem si v písku připadáme jako na výletě. Ale s umístěním v etapě jsme vzhledem k okolnostem zcela spokojení,“ řekl Martin Macík.

Návrat do TOP 10

Závodníkům týmu Big Shock! Racing se povedlo do cíle dorazit na 9. místě, se ztrátou pouhých 13 minut. V rámci celkového hodnocení se vrátili do TOP 10. Důležité ale je, že jezdci ze Sedlčan dorazili v pořádku, jejich speciál drží a zdá se, že mechanici budou mít tentokrát klidnější noc. Na trati posádku nepotkala žádná zásadnější kolize. Během své jízdy však míjeli několik kolegů, kterým se dnešní etapa zkomplikovala.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!