Buggyra nasadí na Rallye Dakar 2022 čtyři speciály

21 prosince 2021, 12:23

Výkony týmu Buggyra Racing na Hail Rally, především pak vítězství Aliyyah Koloc v kategorii T3, nezůstalo bez odezvy. Necelé tři týdny před zahájením Rally Dakar proto doslova v hodině dvanácté tým posílí domácí hvězda Saleh Al Saif, který bude vedle Josefa Macháčka startovat v kategorii lehkých prototypů.

Buggyra Rallye Dakar 2022

Nejspíše největší přestup blížícího se Dakaru byl realizován takřka bleskově, byť vzájemné sondáže probíhaly od druhé poloviny roku.

„V Saúdské Arábii se stává Dakar tak trochu modlou, na evropské poměry velmi dlouhé testování v regionu pochopitelně neušlo médiím ani konkurenci,“ říká ředitel komunikace Buggyry Jan Kalivoda, zatímco týmový šéf Martin Koloc hovoří o vzniku spolupráce. „Budeme sice obhajovat na Dakaru vítězství, nicméně, úspěch není v jednotlivci, ale v dobré týmové strategii. Saleh loni vyhrál etapu a zná místní prostředí nejlépe. V průběhu Hail Rallye komunikace sílila a když se do toho vložil sám dvojnásobný vítěz Rally Dakar Nasser Al-Atiiyah, bylo dohodnuto. Hlavní roli sehrál fakt, že všichni máme jeden cíl – vyhrávat.“

Spokojenost s výsledkem jednání neskrýval pochopitelně ani pilot zvaný Captain Saleh.

„Stal jsem se součástí ambiciózního týmu, který v lednu Dakar vyhrál, což hovoří za všechny komentáře a co je nejdůležitější, hodlá vyhrávat i nadále. Velký dojem na mě udělalo fungování Buggyry na Hail Rally. Věřím, že s Josefem vytvoříme velmi silný tým.“

Stejný názor sdílí i obhájce prvenství v kategorii lehkých prototypů Josef Macháček, podle kterého těží závodnici z regionu Středního východu ze skutečnosti, že znají místní prostředí jak své boty.

„Mají ty nejlepší tréninkové podmínky hned za domem a jízda v poušti tradičně bývá je v těchto zemích hlavní zábavou, což vidím jako obrovskou výhodu. Navíc pokud se domácí jezdec rozhodne startovat v našem týmu, vypovídá to o mnohém.“

Dvojnásobný dakarský vítěz v kategorii automobilů Nasser Al Atiyyah pak poděkoval ve svém projevu na tiskové konferenci po Hail Rally týmu Buggyra Racing za Salehovo angažmá, rychlou dohodu a profesionální práci.

„Jsem přesvědčen o tom, že se spojily subjekty, které si toho mohou navzájem hodně dát.“

Tým BUGGYRA ZM Racing tak vedle dvou posádek kamionů TATRA (Casale a Calvet) postaví na start 44. ročníku Rallye Dakar ještě 2 závodní prototypy Can-Am (Macháček a Al Saif).

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!