Poslední etapa přinesla Renaultu vítězství

14 října 2021, 10:57

Vítězstvím uzavřel severočeský tým letošní ročník Rallye Maroko. Kamion holandského pilota Gerta Huzinka z Riwald Dakar projel závěrečnou 5. etapu v nejrychlejším čase a celkově mu patří konečná druhá pozice.

Riwald na Rallye du Maroc

„Gert je velmi spokojený. Nebýt problémů s tlumiči ve třetí etapě, odvezli bychom si také celkové vítězství, ale kvůli tomu jsme v Maroku nebyli. Především se nám podařilo otestovat všechno, co jsme měli v plánu a ukázaly se nedostatky, na kterých musíme zapracovat. Hybrid jinak fungoval velmi dobře,“ sdělil po dojezdu do cílové Zagory Daniel Kozlovský, roudnický mechanik týmu MKR Technology, který se na místě se svými kolegy staral o Huzinkův závodní speciál.

V rámci závěrečné 5. etapy mělo na posádky čekat 444 kilometrů se třemi sty měřenými kilometry. Pořadatelé se ale závěrečnou etapu 21. ročníku rozhodli zkrátit. Stále ale uměl potrápit třicetikilometrový úsek v dunách Erg Chegaga. Jen lehce přes dvě hodiny na zdolání trasy potřeboval právě Gert Huzink se svým renaultem z dílny Maria Kresse. Půl hodiny na něj ztratil krajan a následný celkový vítěz Gerrit Zuurmond. Českého pilota Martina Macíka zradila prasklá nádrž a do bivaku zamířil předčasně.

Z celkového vítězství se radoval právě Holanďan Zuurmond. Tři vítězství si během pěti etap připsal  nakonec druhý muž celkové klasifikace Gert Huzink se svým hybridním kamionem Renault Trucks C460.

„Marocká rallye byla nejen pro nás, ale prakticky pro všechny posádky důležitým vkročením do závěrečné přípravy na lednový Dakar,“ uzavřel závod Mario Kress, hlavní konstruktér a šéf týmu MKR Technology.

Výsledky – 5. etapa (Zagora-Zagora, 291 km):

  1. Huzink (NLD) Renault Trucks 2:03:10
  2. Zuurmond (NLD) MAN +33:45
  3. Coquide (FRA) + 36:56:50
  4. Macík (CZE) Iveco + 71:26:50

Celkově:

  1. Zuurmond (NLD) MAN 27:30:36
  2. Huzink (NLD) Renault Trucks 5:10:23
  3. Macík (CZE) Iveco +100:32:19
  4. Coquide (FRA) + 126:15:42

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!