Tým Petronas De Rooy Iveco na svém dakarském debutu na středním východě svůj cíl splnil

, 22 ledna 2020, 13:28

Po absolvování trasy dlouhé více než 7.800 kilometrů se čtyřem kamionům Iveco podařilo dostat do cíle a posádce vozu vedené Janusem van Kasterenem obsadit celkově šesté místo po velmi těžkém závodě, který si vyžadoval jen to nejlepší vybavení, aby bylo možné závod vůbec dokončit.

Tým Petronas De Rooy Iveco na Dakaru 2020

Závod celkově zahrnoval dvanáct soutěžních dnů, pět tisíc časově měřených kilometrů a více než padesát hodin jízdy na plný plyn na palubě nákladních vozidel. Takhle asi vypadalo posledních čtrnáct dnů posádky týmu Petronas De Rooy Iveco, která se musela obejít bez Gerarda de Rooye kvůli zranění zad.

Přesto všechno Gerard de Rooy do Saudské Arábie přicestoval, aby svou přítomností posádku podpořil. S jejím výsledkem a odvedenou prací byl nakonec velmi spokojen.

„Výkon týmu byl dobrý. Jediná věc, která se od předchozích let změnila, je, že řidiči mají o něco méně zkušeností, ale všichni z nich dokázali problémy vyřešit správným způsobem. Nejde o to, abychom realizovali nějaké velké změny, ale spíše nacvičovali a dolaďovali některé detaily,“ uvedl manažer týmu Gerard de Rooy.

Tým Petronas De Rooy Iveco na Dakaru 2020

Dvojnásobný vítěz Rallye Dakar vyzdvihl výkon Januse van Kasterena, který svým celkově šestým místem dosáhl v rámci týmu Petronas De Rooy Iveco nejlepšího výsledku. Tomuto Holanďanovi se v první části soutěže dařilo držet medailové pozice a v polovině soutěže kategorie speciálů probojovat do nejlepší desítky. Van Kasteren dovedl svůj Powerstar se startovním číslem 505 jen těsně za nejlepší pěticí vozů.

Společně s Van Kasterenem se měl o čelní pozice rvát také kamion Powerstar č. 522 Vicka Versteijnena, jehož dalším úkolem bylo svému stájovému kolegovi v případě potíží pomáhat. Avšak již ve čtvrté etapě Versteijnen musel čelit komplikacím, kdy se mu kvůli mechanickým problémům nepodařilo nastartovat vůz, takže byl nucen ze závodu odstoupit. Stále však mohl pokračovat v závodě v rámci soutěžní kategorie „Dakar Experience“, ale jeho časy se počítaly pouze v rámci jednotlivých etap, nikoli do celkové klasifikace. V páté a sedmé etapě se umístil mezi desítkou nejlepších vozů, kdy už změnil cíl svého působení a zaměřil se výhradně na podporu Van Kasterenovy posádky.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!