Macíkův kamion v Polsku předjel většinu osobáků

3 září 2019, 9:09

Úkol pro závod Baja Poland zněl jasně, dojet do cíle a tím pádem, jako jediný kamion v soutěži, vyhrát svou kategorii. A ten posádka týmu Big Shock Racing ve složení Martin Macík, František Tomášek a David Švanda úspěšně splnila.

Cennější než zlaté trofeje však pro české závodníky bylo zjištění, že dokázali předstihnout většinu osobních automobilů. V celkovém hodnocení dojeli jako 11. nejrychlejší vůz soutěže z celkového počtu 42 startujících.

Big Shock Racing Team na Baja Poland

„Dojet 11. mezi všemi auty není špatné. Potěšilo nás, že nový kamion dokáže jet neskutečnou kudlu. Pořád si na něj zvykáme a nepřestává nás příjemně překvapovat. Pár detailů je potřeba ještě doladit, ale od toho jsme tady. Polsko nám před Dakarem určitě hodně dalo,“ říká Martin Macík.

Dokonalý trénink na Dakar 2020

Pro tým Big Shock Racing byla účast v Baja Poland především dalším cenným tréninkem před Dakarem 2020. A také testem posledních úprav nového žlutého kamionu Iveco, sestrojeného v sedlčanských dílnách a pojmenovaného Karel. Ten v Polsku ujel přes 500 km v hodně ostrém tempu.

Posádka si konečně procvičila i oblíbenou výměnu pneumatik. A oproti původnímu očekávání se při navigaci dost zapotil František Tomášek, když Karla prováděl poměrně náročnou tratí plnou zrádných odboček.

„Měl jsem radost, že jsem v Polsku nebyl jen do počtu. Závod byl tentokrát extrémně těžký na navigaci, spousta zatáček, stopy vedly úplně všude, někteří závodníci se zamotali tak, že nebyli schopní závod dokončit. I my jsme udělali dvě chybičky, ale pokaždé jsme se rychle našli,“ popisuje navigátor Tomášek. 

Dakarskou atmosféru v Polsku podpořilo také horké počasí, v němž si závodníci navlečení do nehořlavých kombinéz v kabině vyzkoušeli teploty přesahující 50 °C. A dokonalou simulaci dakarských podmínek dotvořil i spánkový deficit části týmu způsobený agresivními komáry a nedalekou diskotékou. Ta zdatně napodobila hlučnou noční práci dakarských mechaniků a některým členům týmu do 4. hodiny ranní nedovolila usnout.

Všichni tři hlavní aktéři se však shodují: „Byla to krása,“ a už se těší na další závodní zastávku, kterou bude Rallye du Maroc v říjnu. Příjemnou novinkou je i fakt, že motocyklista týmu Jan Brabec před pár dny poprvé od své tuniské nehody osedlal dakarskou motorku a naplno rozjel trénink na příští Dakar. A fanoušky jistě potěší i informace, že co nevidět odstartuje předprodej vstupenek na 2. ročník tour Posedlí Dakarem. Loni beznadějně vyprodaná série besed tentokrát zavítá do 9 měst v ČR a zastaví se i na Slovensku.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!