Van den Brinkovi zbývá poslední etapa Silk Way

16 července 2019, 9:32

Už jen jediná etapa zbývá do konce letošní Silk Way Rally. Předposlední 9. prověrku zvládl pilot severočeského kamionu Martin van den Brink na čtvrté příčce a stejná pozice mu patří i v průběžném hodnocení. Do cíle zbývá posledních pět set kilometrů.

Van den Brinkovi zbývá poslední etapa Silk Way

„V předchozí etapě si Martin stěžoval, že mu něco klepe v kabině. Přišli jsme na to, že za to může tlumič, takže jsme ho museli vyměnit. Jinak dobrý. Martin jede opravdu opatrně a prakticky na jistotu. Ví, že náskok kamazů před ním už jen těžko smaže, takže bylo zásadní nepřijít o příjemný odstup od posádek, které jsou za ním a to se mu daří,“ sdělil Daniel Kozlovský, mechanik severočeské konstruktérské stáje MKR Technology, která se stará o závodní speciál týmu Mammoet Rallysport s Martinem van den Brinkem.

Předposlední etapa v devátém dnu byla dlouhá pět set kilometrů a vedla z Alashanu do Jiayuguan. Téměř tři sta tvořilo rychlostní zkoušku, na které byly nejrychlejší hned tři kamazy. Kombinaci písečných dun s rychlými šotolinovými cestami zvládl nejlépe lídr průběžného pořadí Rus Šibalov, který za sebou nechal kolegy Karginova a Mardějeva. Těsně pod pódiem přijel Holanďan Martin van den Brink se svým renaultem. Za ním pak byl Bělorus Vasilevský na MAZu.

Vítězný Šibalov si jen upevnil svoji vedoucí pozici. Druhý Karginov na něj ztrácí bezmála pětadvacet minut, třetí Mardějev sedm a třicet. Martin van den Brink se s přehledem drží na čtvrté příčce, když pátý Vasilevský za ním zaostává o tři hodiny.

Na programu je už jen závěrečná 10. prověrka z Jiayuguanu do Dunhuangu dlouhá přes pět set padesát kilometrů. Měřená speciála má slabou polovinu a nejprve posádky převeze přes hory, aby pak mohly do cíle pořádně zrychlit.

„Teď už vlastně nemáme co ztratit a poslední etapa by měla Martinovi sednout, takže věřím, že to nejlepší přijde na konec,“ mrknul Daniel Kozlovský.

Výsledky – 9. etapa – Alashan – Jiayuguan (501/290 km):

  1. Shibalov (RUS) Kamaz 4:03:15
  2. Karginov (RUS) Kamaz +8:52
  3. Mardeev (RUS) Kamaz +11:25
  4. van den Brink (NED) Renault +34:42
  5. Vasilevski (BLR) MAZ +38:21

Celkově:

  1. Shibalov (RUS) Kamaz 23:25:12
  2. Karginov (RUS) Kamaz +24:48
  3. Mardeev (RUS) Kamaz +37:29
  4. van den Brink (NED) Renault +1:55:05
  5. Vasilevski (BLR) MAZ +5:03:11

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!