Martina van den Brinka zbrzdily defekty

11 července 2019, 8:50

Bělorusové se svými MAZy ovládli 4. etapu Silk Way Rally. Skvěle jim sice sekundoval severočeský kamion od MKR Technology, ale pilota Martina van den Brinka nakonec zbrzdilo několik defektů. Cílem projel tentokrát osmý.

Van den Brink ve 4. etapě Silk Way Rally

„Martin včera při jednom z dopadů vletěl do díry, kde zničil přední nápravu. Tu jsme měnili až do osmi do rána, ale tím, že jsme zůstali ve stejném bivaku, jsme všechno zvládli na pohodu a dokonce jsme si i stihli trochu odpočinout,“ podotkl Daniel Kozlovský, mechanik týmu MKR Technology.

Severočeští mechanici kamion stihli připravit, aby posádka speciálu Renault Trucks mohla naplno pokračovat mongolskými stepmi. Rychlostní prověrka tentokrát začínala prakticky hned za bivakem v Ulánbátaru, kam se soutěžící po čtyřech stech sedmdesáti kilometrech také vraceli. Druhou nejdelší speciálu letošního ročníku zvládly nejlépe MAZy. Za čtyři hodiny zvítězil Bělorus Vjazovič, necelých devět minut na něj ztratil parťák Vasilevski a trojici nejlepších uzavřel Višněvsky. Pilot týmu Mammoet Rallysport Martin van den Brink byl tentokrát klasifikovaný jako osmý s půl hodinovou ztrátou na vítěze.

„Etapa byla celkem rychlá, jela se zejména na tvrdém písčitém povrchu. Auto drží a Martin vypadá spokojeně, přestože dnes musel dvakrát stavět a měnit pneumatiky. Díky tomu trochu ztratil,“ vysvětlil půlhodinový odstup Kozlovský, když podotkl, že mechaniky před 5. etapou čeká rozebrání předního kola.

Van den Brink ve 4. etapě Silk Way Rally

Vítězný Vjazovič si jen upevnil vedoucí pozici. Za ním se ale seřadili ruští piloti s Kamazy Shibalov, Karginov a Mardějev. Van den Brink klesnul na pátou pozici, na které ztrácí tři čtvrtě hodiny. Přeskočil ho právě Mardějev, vítěz Dakaru z roku 2015.

Silk Way Rally se ve čtvrtek dostane do své poloviny. Pátá etapa povede z Ulánbátaru do Mandalgovi, kde z typických mongolských stepí vyjedou posádky na náhorní plošinu v 1.600 metrech nad mořem. Poradit si budou muset s 337 měřenými kilometry.

Výsledky – 4. etapa – Ulaanbaatar – Ulaanbaatar (476/470 km):

 1. Viazovich (BLR) MAZ 4:01:40
 2. Vasilevski (BLR) MAZ +8:46
 3. Vishneuski (BLR) MAZ +13:33
 4. Kuprianov (RUS) Kamaz +17:28
 5. Shibalov (RUS) Kamaz +17:33
 6. van den Brink (NED) Renault +35:55

Celkově:

 1. Viazovich (BLR) MAZ 9:40:45
 2. Shibalov (RUS) Kamaz +18:38
 3. Karginov (RUS) Kamaz +26:27
 4. Mardeev (RUS) Kamaz +32:30
 5. van den Brink (NED) Renault +44:46

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!