Zrádné duny v 7. etapě věznily i posádky MKR Technology

, 15 ledna 2019, 9:20

Posádky 41. ročníku rallye Dakar za sebou mají nejtěžší etapu. Ve zrádných dunách si nejlépe vedl Holanďan de Rooy, ale skvěle si se 7. etapou poradil i jeho krajan vedoucí židovický renault Janus van Kasteren, který se jen těsně nevešel do elitní desítky.

„Etapa byla podle pořadatelů tou nejtěžší v letošním závodě, a proto padlo dokonce doporučení vzít si s sebou spacáky a teplé oblečení v případě, že by někdo byl nucen nocovat v dunách. Jsem rád, že zrovna tenhle zážitek se nám vyhnul. Zcela bez problémů jsme to neměli, ale naštěstí jsme dojeli do cíle úspěšně bez větších šrámů,“ popsal etapu severočeský konstruktér Mario Kress.

Oba židovické speciály nakonec v dunách opravdu na nějakou dobu uvízly. Se zrádným pískem se ale potýkala většina posádek, takže nakonec nešlo o žádnou výjimku.

Zrádné duny v 7. etapě věznily posádkySe 7. etapou, která měla start i cíl v San Juan de Marcona, si po více než třech stech dvaceti kilometrech nejlépe poradil Gerard de Rooy se svým ivekem. Druhému Bělorusovi Vjazovičovi vsadil rovnou půl hodinu. Za další dvě hodiny později cílovou pásku protnul Janus van Kasteren. Posádky v součtu musely urazit necelých čtyři sta kilometrů.

Na trase nechyběli ani závodníci tzv. „Malého Dakaru“. Mezi kamiony se etapa nejlépe podařila Martinu Macíkovi a s bronzem mohl být spokojený pilot severočeského kamionu Gert Huzink.

Velký Dakar ale stále vede Rus Nikolajev s kamazem, který najel další minuty na druhého Sotnikova a vzdálil se mu už na více než půlhodinu. Van Kasteren je průběžně jedenáctý.

Do cíle zbývají poslední tři těžké etapy. Úterní osmý díl ze San Juan de Marcona do Pisca měří v součtu přes pět set sedmdesát kilometrů. Měřený úsek má tři sta dvacet.

Výsledky – 7. etapa – San Juan de Marcona – San Juan de Marcona (387/323 km):

 1. de Rooy (Ned) Iveco 4:47:27
 2. Viazovich (Blr) Maz +30:55
 3. Nikolaev (Rus) Kamaz +34:35
 4. Villagra (Arg) Iveco +43:02
 5. van den Heuvel (Ned) Iveco +51:11
 6. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +3:49:29

Výsledky – celkově:

 1. Nikolaev (Rus) Kamaz 29:50:35
 2. Sotnikov (Rus) Kamaz +32:54
 3. de Rooy (Ned) Iveco +1:15:28
 4. Villagra (Arg) Iveco +4:15:15
 5. Loprais (Cze) Tatra +5:17:49
 6. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +13:58:25

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!