Přichází nová generace čelních nakladačů ZETOR SYSTEM

26 září 2017, 17:22

ZETOR představuje novou generaci čelních nakladačů ZETOR SYSTEM. Modernizovaná řada přinese zemědělcům a farmářům delší životnost, lepší výhled z kabiny, vyšší zvedací výšku, vyšší tuhost agregace, snadnější připojení k traktoru a rozšířené možnosti příslušenství jako je osvětlení, či chytrý displej zobrazující váhu nákladu a pozici nakladače. 

Nová generace čelních nakladačů ZETOR SYSTEM nesoucí označení ZQ

„Firemní filosofií ZETORU je neustále přinášet a nabízet zákazníkům moderní produkty s vyšší přidanou hodnotu. Ve spolupráci s dodavatelem čelních nakladačů, švédským výrobcem ÅLÖ AB, představujeme novou generaci čelních nakladačů, které jsou po všech stránkách technologicky vyspělejší. Jsem přesvědčen, že nová agregace si najde své místo u zemědělců a farmářů, kteří ocení její možnosti, díky kterým si zjednoduší a zefektivní jejich těžkou práci,“ říká Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu.

Nové nakladače přinášejí zemědělcům řadu výhod. Díky novému konstrukčnímu řešení se podařilo zajistit zdvojnásobení tuhosti komponentu a tím prodloužit jeho životnost.

Stejně jako předchozí modely i nakladače ZQ jsou vybaveny Paraleogramem, který udržuje zvedané břemeno v rovnovážném stavu a brání tak jeho převrácení. Nově jsou však vybaveny systémem Lock & Go, který umožňuje rychlé a snadné připojení, či odpojení nakladače od traktoru.

Je možné si vybrat mezi mechanickým a elektronickým ovládáním joysticku

U nové generace čelních nakladačů ZQ je možné si vybrat mezi mechanickým a elektronickým ovládáním joysticku. Elektronický je proveden ve dvou verzích, EasyDrive LCS™ a ElectroDrive LCS™ Professional, kdy druhá zmiňovaná verze nabízí další funkce navíc.

Celý hydraulický systém je proveden v nejvyšším standardu s bezodkapovými rychlospojkami s kryty proti nečistotám a vestavěným předehřevem oleje v rozvaděči. Na přání zákazníka může být ZQ vybavena také Q-Companion – pokročilou výbavou, která umožňuje za pomoci přídavného displeje v kabině sledovat váhu nákladu, jeho přesnou pozici, či plánovat údržbu nakladače dle přesně odpracované doby s nakladačem.

ZETOR SYSTEM představuje nabídku zemědělských agregací určených pro zemědělské stroje. Je aktuálně tvořen dvěma modelovými řadami čelních nakladačů označených jako ZL a modernější a vyspělejší ZQ. Výrobcem čelních nakladačů je švédská společnost ÅLÖ AB.

O kvalitách nakladačů řady ZQ se mohli poprvé přesvědčit návštěvníci Dne zemědělce v obci Kámen na Pelhřimovsku, kde si je mohli vyzkoušet v praxi. Akce se konala od 13. 9. 2017 do 14. 9. 2017.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!