IVECO zdvojnásobilo svou přítomnost na Evropském poháru tahačů 2017

17 května 2017, 9:01

Značka IVECO má na Evropském poháru tahačů 2017 dvojnásobné zastoupení. Team Schwabentruck reprezentuje značku IVECO posledních osm let a letos se se závodní vozidlem Stralis rozhodl soutěžit i Team Hahn – šampion roku 2016, který bude v roce 2017 obhajovat svůj titul s vozidlem IVECO.

Evropský pohár tahačů 2017Pierre Lahutte, prezident značky IVECO, řekl: „Rozhodli jsme se pro 100% účast na šampionátu se dvěma vysoce kompetentními týmy, které budou závodit v barvách značky IVECO. Jsme hrdí na to, že naše vozidla budou součástí vzrušujícího světa závodů, které přitáhnou pozornost našich zákazníků z celé Evropy. Je to pro nás výborná příležitost předvést fantastický výkon našich nákladních vozů na okruzích, které prověří motory a mechaniku vozidel až po jejich limity. Náročné podmínky jsou navrženy tak, aby otestovaly výdrž vozidel a spolehlivost součástek používaných při výrobě těchto nákladních vozů.“

IVECO podporuje Team Schwabentruck se dvěma modely Stralis, určenými pro závodění. Německý jezdec Gerd Körber, trojnásobný vítěz Evropského poháru tahačů (1996, 2001 a 2003), a jeho týmový partner Markus Altenstrasser pojedou na 5,5-tunovém nákladním vozidle Stralis E 56 XP-R s motorem IVECO Cursor 13, který má výkon úctyhodných 1.150 koňských sil. Tato vozidla jsou speciálně navržena a vybavena tak, aby dosáhla maximální rychlost 160 km/h povolenou závodními předpisy.

Team Hahn byl založen v roce 1996 a závodník Jochen Hahn v něm v roce 1999 převzal místo po svém otci. Díky svým skvělým výsledkům získal titul Zelenáč roku. Slavná léta začala pro Jochena a Team Hahn v roce 2011, kdy zvítězil třikrát po sobě, v roce 2014 se umístil na druhém místě a v roce 2015 na třetím. První místo vybojoval tento tým znovu v posledním ročníku. Team Hahn bude rovněž závodit se závodním nákladním vozem Stralis 440 E 56 XP-R.

V rámci příprav na první kolo v Rakousku se tyto dva týmy zúčastnily oficiálního FIA testu na okruhu v Mostě v České republice. V rámci tohoto testu byly vyzkoušeny novinky z vývoje na vozidlech a nové motory. Oba týmy IVECO plně využily této první příležitosti vyzkoušet celkové chování vozidel s důrazem na výkon nových motorů. Pro Jochena Hahna to byla důležitá možnost nabýt jistoty s vozidlem Stalis XP-R, který se od ostatních nákladních vozů, které doposud řídil, přece jen odlišuje.

Iveco - Evropský pohár tahačů 2017
Evropský pohár tahačů 2017

Související články

Továrna IVECO v Madridu dosáhla Zlaté úrovně v programu Výroby světové třídy
Továrna IVECO v Madridu dosáhla Zlaté úrovně v programu Výroby světové třídy

Továrna IVECO ve španělském Madridu je první výrobní továrnou CNH Industrial Group, která dosáhla na zlatou úroveň v programu Výroby světové třídy (WCM) – jednoho z nejvyšších standardů integrovaného managementu výrobních závodů i procesů. Díky tomuto ocenění je tato továrna nyní nejlépe hodnoceným závodem celosvětově, v rámci všech 64 výrobních závodů společnosti.

Iveco kupuje českého dealera KOMERSIA AUTO
Iveco kupuje českého dealera KOMERSIA AUTO

Iveco SpA kupuje českého dealera nákladních vozů KOMERSIA AUTO s.r.o.. Transakci už schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

IVECO získalo průmyslové ocenění za svou misi ve vývoji vozidel na zemní plyn
IVECO získalo průmyslové ocenění za svou misi ve vývoji vozidel na zemní plyn

Součástí konference NGV GLOBAL 2017 bylo i mezinárodní shromáždění organizované Asociací vozidel na zemní plyn, které se konalo 22. března za účelem udělení řady ocenění v tomto odvětví. IVECO získalo ocenění NGV Global Industry Champion za 20 let průkopnické práce v rozvoji celé řady vozidel na zemní plyn od lehkých přes střední a těžkou řadu vozidel […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!