Světová soutěž VISTA pro servisní techniky zná vítěze

3 července 2018, 8:07

Minulý týden se v brazilské Curitibě konalo finále největší světové soutěže pro servisní techniky. V letošním ročníku soutěže Volvo International Service Training Awards (VISTA) si své dovednosti vyzkoušelo 19.700 účastníků ze servisní sítě Volvo Trucks a Volvo Buses. V napínavém finále změřilo své síly 40 nejlepších týmů z celého světa. Vítězství si odnesl VIIES RATAS z Estonska.

„Kvalifikovaní a motivovaní servisní technici představují pro naše servisy a zákazníky jeden z nejdůležitějších faktorů úspěchu. A právě proto tak masivně investujeme do průběžného školení a rozvoje kompetentnosti. VISTA je špičkou ledovce, jež všem našim servisním technikům nabízí jednou za dva roky příležitost ověřit si své znalosti a porovnat je s kolegy z celého světa. Soutěž se zaměřuje především na dovednosti využívané v běžné praxi a na důležité technické znalosti, podporuje spolupráci a posiluje hrdost,“ říká Claes Nilsson, prezident společnosti Volvo Trucks.

Finále v Curitibě se zúčastnilo 40 týmů

Moderní nákladní vozidla jsou z technického hlediska značně vyspělé stroje, vyžadující komplexnější a rozsáhlejší odborné znalosti než dříve. Dnešní technici musejí zvládat mechanické servisní úkony i práci s počítačem. Ostrá konkurence v odvětví dopravy pak navíc přináší stále rostoucí tlak zákazníků na maximální provozuschopnost vozidel.Téma letošní soutěže VISTA – „Výkony nadevše“ – dokonale vystihuje současný princip: aby mohli zákazníci podávat maximální výkony, musejí je podávat i naši technici.

„Přesně tak to je – naším cílem je, aby servis vozidel našich zákazníků zajišťovali ti nejlepší servisní technici na světě. Cílem soutěže VISTA je vyzdvihnout zásadní důležitost každodenní práce našich dealerství a servisů a tuto práci ocenit a zároveň přilákat nové adepty k zajímavé a různorodé profesi, která má před sebou skvělou budoucnost,“ uvádí Anna Rogbrant, manažerka projektu VISTA.

Vítězství v letošním ročníku soutěže získal VIIES RATAS z EstonskaČlenové vítězného týmu:
Meelis Šmeiman (supervisor)
Madis Reinpõld (klíčový mechanik)
Maksim Golenkov (mechanik)
Lauri Raamat (klíčový mechnik)
Maksim Toots (Školitel mechniků)

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!