Continental přebírá českou společnost VÚK

9 července 2018, 17:24

Technologická společnost Continental převzala českého výrobce obráběcích strojů VÚK. Společnost VÚK byla založena v roce 1993 a po mnoho let je zásadním dodavatelem součástí pro stroje na výrobu pneumatik.

„Díky této akvizici společnosti VÚK posilujeme naše výrobní kapacity v oblasti strojů na výrobu pneumatik a podporujeme tak naši strategii růstu „Vision 2025“ (Vize 2025). Společně nejen že rozšiřujeme naše portfolio, ale získáváme také nové odborné znalosti v oblasti konstrukce strojů a posilujeme Otrokovice jako technologické místo,“ vysvětluje Bernhard Trilken, vedoucí oddělení Manufacturing and Logistics Tires.

V závodě Otrokovice se vyrábí nejen pneumatiky pro osobní automobily, nákladní automobily a průmyslové pneumatiky, ale také formy na pneumatiky pro obchodní jednotku „Continental Molds and Machinery“ (CMM), do níž bude integrována společnost VÚK. CMM je interním vývojářem a výrobcem strojů na výrobu pneumatik a forem na pneumatiky společnosti Continental.

„Těšíme se na spolupráci s přibližně 90 novými kolegy, kteří nás budou podporovat z Otrokovic. Pro nás v CMM a pro závod v Otrokovicích je tato fúze důležitou součástí při upevňování naší konkurenceschopnosti,“ zdůraznil Didier Fuchs, vedoucí oddělení Continental Molds and Machinery. „Zatímco zaměstnanci VÚK se primárně specializují na montáž mechanických součástí a strojů, jednotka CMM má velké odborné znalosti v oblasti mechanického, hardwarového a softwarového inženýrství a řízení velkých projektů a disponuje celosvětovou servisní sítí pro závody na výrobu pneumatik.“

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!