RIO Box ve standardní výbavě vozidel MAN

13 září 2017, 13:20

RIO Box je nyní součástí standardního vybavení všech nových nákladních automobilů MAN Euro 6 prodávaných v Evropě. Výrobce tak položil základní kámen budoucí infrastruktury, která umožní celému dopravnímu a logistickému sektoru propojit služby.

Díky cloudové technologii RIO budou mít zákazníci brzy centrální přístup k různým datům své flotily a budou moci využívat širokou škálu služeb určených pro dopravní a logistický průmysl. RIO box funguje jako spojení mezi vozidlem a cloudovou platformou.

„Skutečnost, že jsme naše vozidla vybavili RIO boxem, je důležitým prvním krokem, který nás přiblíží k naší vizi plnohodnotného propojeného dodavatelského řetězce v dopravě a logistice. Zároveň nám slouží jako základ, díky němuž mají naši zákazníci přístup k digitálním službám s přidanou hodnotou. Vzali jsme na sebe odpovědnost průkopníků v naší branži a aktivně vymezujeme logistiku budoucnosti, abychom uspokojili potřeby našich zákazníků, “ říká Joachim Drees, generální ředitel společnosti MAN Truck & Bus AG.

RIO Box je kompatibilní se všemi telematickými systémy a jejich výrobci. Navržen je speciálně tak, aby jej bylo možno využívat ve smíšených vozových parcích a aby poskytoval malým a středně velkým logistickým firmám možnost zapojení se do logistiky 4.0. V budoucnu bude RIO Box instalován také v nákladních automobilech s rozhraním FMS. Dnešní uživatelé systému MAN Telematics budou moci bezpečně přenášet data do systému RIO.

„Díky systému RIO jsou zákazníci společnosti MAN průkopníci v oblasti dopravy a logistiky. V budoucnu bude RIO nejen poskytovat své vlastní služby, ale také služby pro výrobce originálních příslušenství a servisní partnery. Máme velké plány! “ Říká Markus Lipinsky, generální ředitel pro RIO. Mezi současnými partnery jsou přední poskytovatelé služeb ale také začínající podniky, jako jsou LoadFox, Evertracker nebo Synfioo. Počet potenciálních partnerů je obrovský.

Při vývoji RIO boxu byly zohledněny nejvyšší standardy ochrany soukromí a údajů. Zákazníci se mohou rozhodnout, zda budou sdílet své údaje s platformou a na oplátku budou mít přístup k digitálním řešením RIO. Údaje, které Box odesílá jsou zašifrované, zpracovává je zabezpečený server v Německu, který je certifikován podle evropských standardů a poskytuje je prostřednictvím platformy zákazníkům.

To mu umožňuje přístup k dalším funkcím pro analýzu dat vozidel, jako jsou otáčky motoru, množství paliva v nádrži nebo správné využití brzdového systému. Množství služeb, které budou k dispozici prostřednictvím služby RIO neustále poroste v souladu s potřebami zákazníků a stávající služby se budou neustále zlepšovat, aktualizace získá zákazník automaticky.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!