P3 připravuje logistický park v Lovosicích v dosahu dálnice, železnice i vodní cesty

18 srpna 2017, 10:11

Nový logistický park o celkové rozloze budov téměř 130.000 m2 připravuje průmyslový developer P3 na okraji Lovosic. Jeho atraktivitě nahrává výborná dopravní dostupnost. Regionu s vyšší nezaměstnaností přinese až tisícovku pracovních míst.

Funkční infrastruktura rozvíjí region

Dostavba dálnice D8 odstartovala rozvoj potenciálu Ústeckého kraje pro průmyslový development. P3 si pro výstavbu svého parku vybrala Lovosice. Z Prahy jsou dostupné do půl hodiny a v opačném směru je to jen hodina do Drážďan, necelých 200 km je to do Lipska.  „Park P3 Lovosice bude pro firmy zajímavý už jenom kvůli snadnému dosahu německé průmyslové zóny v Drážďanech a Lipsku, kde je rozvinutý zejména automobilový průmysl. Z pohledu středoevropské logistiky bude mít park význam pro přepravu rychloobrátkového zboží mezi Německem, Českou republikou a Polskem,“ vysvětluje šéf developmentu P3 pro Českou republiku Jakub Pelikán.

Úspěch P3 parků je založen na skvělých lokalitách a nejinak je tomu v případě Lovosic. Jeho jedinečnost spočívá v dosahu tří druhů dopravy. Tou stěžejní bude silniční doprava. Zároveň má možnosti využití železniční přepravy, vedle areálu vede železniční koridor Budapešť – Vídeň – Berlín, a nedaleko se nachází mezinárodní překladiště. Díky lovosickému přístavu lze navíc uvažovat i o vodní dopravě po Labi až k Severnímu moři.

Práce v P3 Lovosice pro tisícovku lidí

Jakub Pelikán zdůrazňuje. „Nemá smysl budovat další logistické parky tam, kde se již dnes firmy potýkají s nedostatkem pracovníků. Hledali jsme proto region, kde je oproti celorepublikovému průměru nezaměstnanost vyšší. Věřím, že lidé z Lovosic a z celého Ústeckého kraje najdou v našem parku dostatek zajímavých pracovních příležitostí,“ říká Jakub Pelikán.

Park P3 Lovosice sousedí s Lovochemií a vede tudy pravidelná autobusová linka, v blízkosti je železniční zastávka a samotné centrum města je snadno dosažitelné i pěšky nebo na kole.

Big Box o délce půl kilometru

Koupě 32 hektarů pro průmyslový park od děčínské společnosti Armex Oil představuje pro P3 v rámci jedné transakce doposud největší pozemkovou akvizici v České republice. Park P3 Lovosice bude zajímavý i díky tzv. Big Boxu, velkokapacitní hale, jejíž délka bude bezmála půl kilometru (469 metrů). Bude mít 90.000 m2 a vytvoří dominantu celého parku.

K nadčasovému charakteru P3 parků přispívá zeleň, kterou P3 vysazuje ve všech svých parcích. Areál od okolní krajiny oddělí zalesněný val, který vyroste ve směru k Lukavci. Společnost P3 vybuduje také suchý polder, který přispěje k ochraně před povodněmi.

O park P3 Lovosice se zajímají jak logistické společnosti, tak firmy, které se zabývají lehkou výrobou. V rámci BTS výstavby (Built-To-Suit) jim P3 přizpůsobí haly na míru jejich potřebám.

Související články

P3 plánuje další výstavbu logistického parku v Horních Počernicích
P3 plánuje další výstavbu logistického parku v Horních Počernicích

Společnost P3 expanduje a začne ve svém logistickém parku P3 Praha Horní Počernice stavět dvě nové haly o celkové rozloze 25.500 m2.

P3 Logistic Parks = ekologicky šetrné sklady i parky
P3 Logistic Parks = ekologicky šetrné sklady i parky

Od striktní funkcionality k zeleným parkům s estetickou a urbanistickou funkcí, to je trend dominující novým projektům průmyslového developera, společnosti P3. Důvodem stavebního boomu zelených hal v zelených parcích přitom není jen snaha o společensky odpovědné podnikání, ale také prestiž, a především udržitelná spotřeba energie.  

České čokoládové Velikonoce odstartovaly z parku P3 Prague D11
České čokoládové Velikonoce odstartovaly z parku P3 Prague D11

Pravděpodobně největší koncentraci čokoládových zajíců a dalších sezónních cukrovinek skrývá v těchto dnech nová velkokapacitní hala na východním okraji Prahy. Tu pro jednoho ze svých dlouhodobých klientů FM Logistic postavila na míru (Build-to-Suit) developerská společnost P3 a to za rekordních 171 dní od zahájení výstavby. Celková pronajatá skladovací a distribuční plocha, kterou si FM Logistic pronajala pro […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!