Musí se to opravit. Ministerstvo děkuje za trpělivost.

4 července 2017, 16:56

Stejně jako předchozí dva roky bude i letos červenec a srpen ve znamení oprav dálnic a silnic I.tříd. Za celý rok se jich opravuje 600 kilometrů, nových úseků dálnic a silnic I. třídy je ve výstavbě 230 kilometrů. Letos a na přelomu příštího roku se navíc začne s výstavbou 152 nových kilometrů státních komunikací.

Přehled realizovaných a připravovaných oprav silnic a dálnic
Přehled realizovaných a připravovaných oprav silnic a dálnic

„Za poslední dva roky už jsme opravili přes tisíc kilometrů dálnic a silnic I. tříd, které byly léta zanedbávány. Zároveň jsme konečně rozjeli výstavbu nových úseků dálnic a letos dokončíme plnohodnotnou D11 do Hradce Králové, zprovozníme další část D3 směřující k Českým Budějovicím nebo dokončíme tři modernizované úseky brněnské D1,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Na opravy a údržbu dálnic a státních silnic putuje letos stejně jako v předchozích dvou letech 10 miliard korun, z toho je 7,1 miliardy na silnice I. třídy a 2,9 miliardy na dálnice.

Nejvíce prací bude přes léto na brněnské D1, D2 mířící na Bratislavu, ale také na plzeňské D5 nebo na ústecké D8. Na silnicích I. tříd se jedná o opravy na silnicích I/14, I/16, I/38, I/9 nebo I/12 (podrobnosti na mapě oprav).

„Řidiči musejí mít s opravami a výstavbou trpělivost a já jim za ni děkuji. Kdybychom opravy neřešili, dohnalo by nás to. Museli bychom omezovat rychlost nebo uzavírat mosty. Výsledky oprav už jsou vidět a zvýšily kvalitu i bezpečnost na silnicích, až opravy „přetrpíme“, bude se jezdit podstatně lépe,“ dodal ministr dopravy.

V náročných letních měsících řidičům alespoň částečně uleví omezení jízdy kamionů, které kromě celoročního omezení v neděli a o svátcích (od 13 do 22 hodin) mají od 1. července do 31. srpna zákaz jízdy také v pátek (od 17 do 21 hodin) a sobotu (od 7 do 13 hodin).

Ve výstavbě je aktuálně 230 kilometrů dálnic a silnic I. třídy, z čehož jenom letos bude ke konci roku dokončeno včetně úseků modernizace D1 takřka 80 kilometrů nových komunikací. Dalších více než 150 kilometrů silnic se začne nově stavět.

Přehled realizovaných a připravovaných projektů 2017 ke stažení ve formátu PDF.

Související články

Dalších 7 miliard poputuje na dopravní projekty
Dalších 7 miliard poputuje na dopravní projekty

Modernizace železnice Praha-Vysočany – Lysá nad Labem, splavnost vltavské vodní cesty nebo budování sítě nabíjecích stanic pro elektromobily. Celkem dalších 16 českých projektů dostalo dnes od Evropské komise zelenou a mohou být spolufinancovány z tzv. Nástroje pro propojení Evropy (CEF – Connecting Europe Facility). 

Úsekové měření rychlosti hlídá bezpečnost na modernizaci D1
Úsekové měření rychlosti hlídá bezpečnost na modernizaci D1

Piráty silnic na modernizované dálnici D1 bude od 3.4.2017 postihovat úsekové měření rychlosti mezi exity 49 Psáře a 56 Soutice. Dopravně bezpečnostní akce má za cíl plynulejší provoz, méně nehod a nebezpečných situací. Detekční kamery se loni osvědčily u Brna, kde v souvislosti s jejich nasazením poklesla nehodovost v měřeném úseku. Výzvu k zaplacení tisícikorunové pokuty […]

Doprava letos využila už 13 miliard korun z EU
Doprava letos využila už 13 miliard korun z EU

Ministerstvo dopravy v letošním roce využilo již téměř 13 miliard korun na realizaci projektů pro Operační program Doprava 2014-2020 (OPD2). Zároveň je doprava jedním ze dvou nejúspěšnějších operačních programů, co se týče administrace evropských prostředků.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!