Dalších 7 miliard poputuje na dopravní projekty

29 června 2017, 14:35

Modernizace železnice Praha-Vysočany – Lysá nad Labem, splavnost vltavské vodní cesty nebo budování sítě nabíjecích stanic pro elektromobily. Celkem dalších 16 českých projektů dostalo dnes od Evropské komise zelenou a mohou být spolufinancovány z tzv. Nástroje pro propojení Evropy (CEF – Connecting Europe Facility). 

Celkem dalších 16 českých projektů dostalo od Evropské komise zelenou
Celkem dalších 16 českých projektů dostalo od Evropské komise zelenou

„Je to už třetí výzva, kterou nám Evropa schválila a můžeme tedy rozjet další dopravní projekty, na které dostaneme v přepočtu přes sedm miliard korun. Zelenou dostaly většinou železniční projekty jako je modernizace železniční stanice v Čelákovicích, modernizace trati z Prahy do Lysé nad Labem nebo optimalizace trati z Lanžhotu na státní hranici se Slovenskem,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Mezi další projekty spolufinancované ze třetí výzvy CEF patří odpočívka u Humpolce na dálnici D1 na 88,3. kilometru, zlepšení splavnosti vltavské vodní cesty nebo zabezpečovací zařízení pro vlaky. Dále budou podpořeny také projekty z oblasti tzv. čisté mobility zaměřené na budování sítě nabíjecích stanic pro elektromobily nebo projekty zaměřené na inteligentní dopravní systémy. Projekty budou realizovány do konce roku 2023.

Nástroj pro propojování Evropy je zaměřen na poskytování finanční pomoci Unie na transevropské síti k podpoře projektů společného zájmu v odvětvích dopravních, telekomunikačních a energetických infrastruktur a k využívání potenciální spolupráce mezi těmito odvětvími. Dohromady na dopravní projekty je vyčleněno bezmála 30 miliard korun.

Související články

Úsekové měření rychlosti hlídá bezpečnost na modernizaci D1
Úsekové měření rychlosti hlídá bezpečnost na modernizaci D1

Piráty silnic na modernizované dálnici D1 bude od 3.4.2017 postihovat úsekové měření rychlosti mezi exity 49 Psáře a 56 Soutice. Dopravně bezpečnostní akce má za cíl plynulejší provoz, méně nehod a nebezpečných situací. Detekční kamery se loni osvědčily u Brna, kde v souvislosti s jejich nasazením poklesla nehodovost v měřeném úseku. Výzvu k zaplacení tisícikorunové pokuty […]

Doprava letos využila už 13 miliard korun z EU
Doprava letos využila už 13 miliard korun z EU

Ministerstvo dopravy v letošním roce využilo již téměř 13 miliard korun na realizaci projektů pro Operační program Doprava 2014-2020 (OPD2). Zároveň je doprava jedním ze dvou nejúspěšnějších operačních programů, co se týče administrace evropských prostředků.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!