Společnost Volvo Trucks představuje nový integrovaný dotykový informační systém

, 29 března 2017, 16:38

Dokonalejší a bezpečnější požitek z jízdy, snadnější navigace a efektivnější správa vozového parku – takové jsou hlavní výhody nového dotykového informačního systému od společnosti Volvo Trucks.

Společnost Volvo Trucks propojila zvukový a zábavní systém vozidla navíc se systémy pro správu vozového parku, čímž vznikl jeden plně integrovaný informační systém, který se ovládá pomocí dotykové obrazovky, hlasových příkazů a tlačítky na volantu.

„Díky novému Info systému si mohou řidiči přizpůsobit své pracoviště opravdu dle svých potřeb,“ říká Anders Edenholm, hlavní projektový manažer společnosti Volvo Trucks. „Mohou například bez ohledu na tom, kde právě jsou, poslouchat své oblíbené místní rádio a používat soukromý i služební telefon v režimu hands-free. Celkově Info systém přispívá k dokonalejšímu a bezpečnějšímu požitku z jízdy. Pokud je řidič na cestě už delší dobu, má díky tomuto systému větší pocit domova.“

Nový Info systém umožňuje snadnější a efektivnější práci se zakázkami. Destinaci lze do navigačního systému vozidla zadat celou řadou způsobů, včetně zadání adresy, souřadnic, případně pouhým klepnutím do mapy na obrazovce. Řidiči mají také přístup k veškerým službám Dynafleet OnBoard, a to včetně služeb Časy řízení a odpočinku, Koučování řidičů a Komunikace. Mají tak k dispozici aktuální údaje a díky nim i stálý přehled o situaci, což jim umožňuje dělat v reálném čase ta nejlepší rozhodnutí. Řidiči si též mohou prohlížet historii jízdních výkonů a historii spotřeby paliva a určit tak oblasti, kde mají prostor ke zlepšení.

„Navržením nového Info systému jsme řidičům co nejvíce usnadnili navigaci i práci na přepravních zakázkách,“ říká Anders Edenholm. „Díky integraci systému Dynafleet OnBoard a navigace lze řidičům zasílat zprávy se souřadnicemi GPS. Řidiči se pak během několika sekund mohou vydat na trasu, která vede k další zakázce. Čím méně řidič sundává ruce z volantu a spouští zrak z dění na silnici, tím je jeho práce bezpečnější a efektivnější.“

Mezi funkce nového Info systému patří přístup ke službám umožňujícím poslech médií online (například Spotify, Deezer a TuneIn) a poslech digitálního rádiového vysílání DAB a DAB+. Na volantu je též tlačítko mikrofonu, díky kterému lze systém ovládat hlasem.

Nový integrovaný Info systém je k dispozici jako prvek výbavy nových modelů řad Volvo FH, Volvo FM a Volvo FMX.

Parametry a funkce, které jsou k dispozici v rámci nového Info systému:

  • 7″ dotyková obrazovka
  • ovládání hlasem
  • systém Dynafleet OnBoard (pro správu vozového parku od společnosti Volvo Trucks)
  • navigace TomTom pro nákladní vozidla a funkce TomTom Traffic s informacemi o dopravě v reálném čase
  • rozhraní Bluetooth, které umožňuje připojit dva telefony najednou
  • přístup ke službám umožňujícím poslech médií online, např. Spotify, Deezer a TuneIn
  • digitální rádiové vysílání DAB/DAB+konektory USB
  • aplikace Kalkulačka, Počasí a webový prohlížeč

Související články

Volvo Trucks slaví v letošním roce 20. výročí působení v České republice.
Volvo Trucks slaví v letošním roce 20. výročí působení v České republice.

Značka Volvo Trucks otevřela své oficiální zastoupení v Čechách 1. dubna 1997, a tak v rámci letošní oslavy tohoto významného jubilea připravila v průběhu celého roku řadu aktivit, které jsou určeny nejen zákazníkům a partnerům, ale také řidičům a příznivcům tohoto švédského výrobce nákladních vozidel.

Společnost Volvo Trucks testuje hybridní hnací ústrojí
Společnost Volvo Trucks testuje hybridní hnací ústrojí

Volvo Concept Truck je prvním hybridním vozidlem, které společnost Volvo Trucks vyvinula pro využití v dálkové přepravě. Vozidlo je vylepšeno i v dalších směrech, díky čemuž se podařilo snížit spotřebu paliva a emise CO2 celkem o zhruba 30 procent.

Katalog náhradních dílů DT Spare Parts pro nákladní auta a autobusy Volvo
Katalog náhradních dílů DT Spare Parts pro nákladní auta a autobusy Volvo

Nový katalog DT Spare Parts obsahuje více než 600 nových dílů pro nákladní automobily a autobusy švédského výrobce. 3.800 dílů pokrývá více než 7.300 číselných referencí.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!