Tisící TATRA PHOENIX byla slavnostně předána novému majiteli

, 29 března 2017, 14:41

Pro civilní trh je už od roku 2011 vlajkovou lodí automobilky TATRA TRUCKS obchodní řada TATRA PHOENIX. Před pár dny kopřivnická automobilka dodala ve spolupráci s autorizovaným dealerem Parma Servis zákazníkovi tisící vyrobený kus řady PHOENIX.

Během několika let výroby se modelová řada TATRA PHOENIX stala úspěšným obchodním artiklem kopřivnické automobilky, který dodala už do téměř třech desítek zemí. „TATRA PHOENIX je na civilním trhu náš klíčový typ, má všechny výhody klasické odolné tatry, a zároveň je vybaven moderními technologiemi tak, aby uspěl i na náročných trzích západní Evropy,“ řekl generální ředitel TATRA TRUCKS Radek Strouhal. Vizitkou phoenixe je i titul Nejlepší plněpohonné vozidlo roku 2012 v prestižní anketě International Truck of the Year. Bylo to poprvé, kdy takového ocenění dosáhl vůz od výrobce z bývalého východního bloku.

V polovině března tohoto roku si u autorizovaného dealera Parma Servis převzala společnost AB Kamenostavba – BN tisící vyrobený vůz řady TATRA PHOENIX. Tisící phoenix má konfiguraci podvozku 6×6 a jde o třístranný sklápěč vybavený motorem PACCAR MX-13. Zástavbu sklopné korby provedl autorizovaný dealer Parma Servis. U AB Kamenostavba – BN mají s tatrami dlouholeté zkušenosti, starší sklápěče typu Tatra T815 mají nahradit právě phoenixy, které přinesou úspory na provozních nákladech. „Měli jsme možnost porovnat phoenix s konkurencí přímo v praxi, a rozhodli jsme se pro něj kvůli ekonomice provozu, velmi dobrým jízdním vlastnostem nejen v terénu, ale i na silnici a také díky pohonu všech kol,“ přiblížil důvody výběru jednatel společnosti AB Kamenostavba – BN Richard Kyselka.

Z více než tisícovky vyrobených phoenixů kopřivnická TATRA TRUCKS dodala nejvíce vozů s plněpohonným podvozkem v konfiguraci 6×6, těch je více než sedm stovek, v počtech přesahujících 350 kusů byly zákazníkům dodány vozy v konfiguraci 8×8 a na desítky se počítají zbylé konfigurace. Vozy obchodní řady TATRA PHOENIX si našly cestu už do 28 zemí světa. Největší trh pro vozidla TATRA PHOENIX tradičně představuje Česko, více než sedm stovek jich jezdí u domácích uživatelů. Ke dvou stovkám se blíží počet vozidel dodaných slovenským uživatelům, více než sto vozidel odebraly ruské společnosti, desítky vozů pak putovaly například do Německa, Polska, Maďarska, Norska, Nizozemí, Rakouska atd. Nejexotičtějšími teritorii, kam byly phoenixy vyvezeny, jsou tichomořská Nová Kaledonie nebo africký Mauricius.

Související články

Nový ředitel obchodu a marketingu TATRA TRUCKS
Nový ředitel obchodu a marketingu TATRA TRUCKS

Pozici ředitele obchodu a marketingu (Chief Commercial Officer) TATRA TRUCKS s odpovědností za strategii a procesní řízení prodeje, marketingu a poprodejních služeb obsadil dosavadní ředitel nákupu Martin Šustek, který se zároveň stává členem představenstva společnosti.

Navrhni svoji Tatru
Navrhni svoji Tatru

Soutěž Navrhni svoji Tatru se od začátku letošního roku snaží oslovit cílové skupiny studentů a veřejnosti. Druhá fáze náboru účastníků soutěže odstartovala v polovině února prezentacemi na vysokých školách. První v seznamu technických univerzit bylo Vysoké učení technické v Brně.

Radek Strouhal Novým generálním ředitelem TATRA TRUCKS
Radek Strouhal Novým generálním ředitelem TATRA TRUCKS

K 1. 2. 2017 nastupuje do pozice generálního ředitele TATRA TRUCKS po více než třech letech úspěšného působení v čele finančního úseku automobilky dosavadní ekonomický ředitel Radek Strouhal.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!