Společnost Continental získává specialistu na výrobu forem pro nákladní a speciální pneumatiky

9 dubna 2024, 11:20

Společnost Continental získala specialistu na výrobu forem – společnost EMT s.r.o., se sídlem v Púchově na Slovensku. Všechny aktiva společnosti EMT s.r.o., která byla dlouhodobým dodavatelem společnosti Continental se převedli s účinností od 2. dubna 2024 na společnost Continental.

Výrobce pneumatik uzavřel dohodu s vlastníky společnosti EMT s.r.o., kterým většinovým majitelem je společnosti Dynamic Desig se sídlem v Rumunsku. Společnost Continental převzala taktéž všech 107 zaměstnanců, kteří mají odborné znalosti a zkušenosti ve výrobě forem. Další podrobnosti dohody nebyly zveřejněné. Společnost EMT s.r.o. je výrobcem speciálních forem, hlavně pro nákladní a speciální pneumatiky. Společnost se ve své výrobě specializuje především na frézování forem z oceli.

Akvizicí společnosti EMT s.r.o., společnost Continental zkompletuje svoje portfolio technologií výroby forem. Výrobce pneumatik Continental může od tohoto momentu v případě potřeby vyrábět formy na všechny druhy pneumatik. Prvním významným krokem v tomto směru bylo převzetí českého výrobce forem, společnost VFC v roce 1993, jež byla součástí společnosti Continental Barum s.r.o. a německého výrobce – společnost A-Z Formers v roce 2015.

„Díky akvizici společnosti EMT s.r.o. můžeme v oblasti výroby forem v případě potřeby postupovat zcela nezávisle. Mít vlastní odborné znalosti pro všechny druhy forem je významnou strategickou výhodou, vzhledem na nestabilní ekonomickou situaci na celém světě,“ sdělil Dr. Bernhard Trilken, ředitel Výroby a logistiky divize Pneumatiky společnosti Continental.

Formy se používají při konstrukci pneumatik, jakou součást lisování plášťů. V tomto kroku výroby se surová guma přemění na pružný a elastický materiál. Pomocí forem získává pneumatika požadovanou stabilitu a tvar.

„Jsme skutečně nadšeni z posílení technologií, které nám přinesla společnost EMT s.r.o. do portfolia Continentalu. Společnost EMT s.r.o. je naším dlouhodobým partnerem, díky čemu je vztah s Continentalem velmi blízký,“ doplnila Julia Sadrina, která je celosvětově zodpovědná za výrobu forem a strojních zařízení pro pneumatiky společnosti Continental.

Společnost Continental neustále investuje do digitalizace a automatizace svých výrobních aktivit ve 20 výrobních závodech a 16 vývojových pobočkách na celém světě. Důraz klade na výzkum a vývoj inovativních technologií, alternativních surovin, ekologickou výrobu, jako i proces neustálého zlepšování se v celkové efektivitě logistiky. Nejpozději do roku 2050 se výrovce pneumatik snaží dosáhnout 100procentní neutralitu v celém svém hodnotovém řetězci.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!