Ford Pro odhaluje nový Transit Connect, také s pohonem PHEV

31 ledna 2024, 10:58

Společnost Ford Pro odhalila novou kompaktní dodávku Transit Connect, která doplňuje novou generaci elektrifikovaných užitkových vozů Transit této značky v Evropě.

Mezi vyspělé a účinné pohonné jednotky se řadí první Transit Connect Plug-in Hybrid, který podnikům nabízí velkorysý cílový elektrický dojezd 110 km a možnost nabíjení jak AC, tak DC rychlonabíjením.

Zákazníci mohou těžit také z vyšší přepravní kapacity s objemem nákladu až 3,7 m3 a z nové proměnlivé koncepce sedadel pro modely Kombi. K dalším prvkům patří nová možnost inteligentního pohonu všech kol ve spojení s naftovým motorem, propojený digitální kokpit a historicky nejrozsáhlejší sada pokročilých asistenčních systémů řidiče v modelu Transit Connect.

Jako třetí generace oblíbené kompaktní dodávky Ford Pro Transit Connect je zcela nový model součástí historicky nejsilnější řady kompaktních dodávek Ford Pro, spolu se zcela novým Transitem Courier a připravovaným elektrickým E-Transitem Courier.

Transit Connect se začne vyrábět na jaře 2024, přičemž první dodávky dieselové verze Van jsou v rámci plánu postupného uvádění na trh naplánovány na léto letošního roku. Do konce roku se k nabídce připojí Transit Connect PHEV a počátkem roku 2025 nabídku doplní modely s pohonem všech kol a verze Kombi.

Elektrifikovaná řada Transit v Evropě

Transit Connect PHEV je pro Ford Pro posledním dílkem elektrifikace rodiny Transit v Evropě, který následuje po uvedení vedoucího modelu v segmentu E-Transit, elektrického E-Transitu Custom – první elektrické verze nejprodávanější jednotunové dodávky v Evropě  – a E-Transitu Courier.

Na špici zcela nové nabídky pohonných jednotek pro Transit Connect stojí vůbec první pohonné ústrojí typu PHEV v historii tohoto modelu. Tento systém spojuje 1,5litrový zážehový motor EcoBoost s vysokonapěťovým akumulátorem a elektromotorem a prostřednictvím šestistupňové dvouspojkové automatické převodovky poskytuje kombinovaný výkon 150 k a točivý moment 350 Nm . Maximální užitečné zatížení je 770 kg, a maximální hmotnost přívěsu je 1.400 kg.

Transit Connect PHEV má cílový elektrický dojezd až 110 km a v čistě elektrickém režimu může poskytovat točivý moment až 330 Nm pro přepravu nákladu ve městě.

Zákazníci mohou v případě potřeby dobít akumulátor pomocí DC rychlonabíječky o výkonu 50 kW nebo jej plně dobít mezi směnami pomocí palubní AC nabíječky o výkonu 11 kW. 10

Tři režimy jízdy pomáhající optimalizovat spotřebu energie:

  • EV nyní, pro jízdu pouze s elektromotorem
  • auto EV, který vyvažuje využití elektromotoru a benzinového motoru tak, aby co nejlépe vyhovovalo jízdním podmínkám.
  • EV později, pro úsporu energie z elektromotoru na pozdější dobu – užitečné pro jízdu po dálnici před příjezdem do města.

Nová řada úsporných pohonných jednotek

Jako alternativu k novému pohonnému ústrojí PHEV si zákazníci mohou zvolit také 2,0litrový turbodiesel EcoBlue se dvěma výkony. Nový systém pohonu všech kol je nabízen ve spojení s motorem o výkonu 122 k a šestistupňovou manuální převodovkou; zákazníci si mohou stejný motor objednat také se sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou, která zajistí rychlé a plynulé řazení bez ztráty točivého momentu. Varianta o výkonu 102 k je vybavena šestistupňovou manuální převodovkou a má pohon předních kol. Ford Pro očekává vysoce konkurenceschopnou spotřebu paliva 4,8 l/100 km, která zákazníkům pomůže snížit náklady na palivo.

Možnost volby inteligentního pohonu všech kol u nového Transitu Connect zvýší atraktivitu pro zákazníky zejména v oblastech s náročnými povětrnostními podmínkami kde řidičům poskytne lepší trakci a jistotu za volantem.

Modelová řada přináší atraktivní nabídku pro fleetové zákazníky, řemeslníky i soukromé uživatele:

  • Trend – dostupný pro verze Van a Kombi, určený pro fleetové zákazníky a zákazníky, kteří kladou důraz na své náklady.
  • Limited – verze Van vyšší třídy se 17palcovými koly z lehké slitiny, pracovní plochou v opěradle sedadla spolujezdce
  • Active – atraktivní, robustní Kombi s designem inspirovaným vozy SUV, LED světlomety a střešními ližinami.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!