Stefano Gava jmenován novým generálním ředitelem skupiny UFI Filters Group

22 ledna 2024, 13:23

Společnost UFI Filters jmenovala Stefana Gavu novým generálním ředitelem skupiny UFI Filters. Ve funkci nahradil Rinalda Facchiniho. Představenstvo společnosti UFI Filters, přední mezinárodní skupiny v oblasti filtrace, tepelného managementu a technologií pro rozvoj vodíkové mobility, se sešlo 16. ledna, aby schválilo toto jmenování.

Gava, který se narodil před 43 lety ve Vittorio Veneto, byl dříve provozním ředitelem (Chief Operating Officer) pro region EMEA společnosti UFI Filters. Vystudoval ekonomii a finance na univerzitě v Udine. V roce 2015 nastoupil na pozici finančního ředitele skupiny UFI Filters se sídlem v čínské pobočce v Šanghaji.

Gava zastával v rámci skupiny UFI řadu vrcholových pozic a v roce 2020 byl povýšen na pozici provozního ředitele pro Ameriku se sídlem v Detroitu, načež se v roce 2022 přesunul do italské centrály skupiny a převzal funkci provozního ředitele pro region EMEA. Loni v červnu byl Gava oceněn jako vycházející hvězda roku 2023 oborovou publikací Automotive News Europe.

Stefano Gava vystřídá Rinalda Facchiniho, který byl generálním ředitelem skupiny UFI Filters posledních 10 let a od roku 1986 zastával stále významnější manažerské funkce v administrativních a finančních útvarech skupiny.

Giorgio Girondi, předseda představenstva skupiny UFI Filters, říká: “Skupina UFI Filters je dobře známá tím, že aktivně podporuje ty nejtalentovanější z nás, a to díky mentorským a “cross-fertilisation” programům, jejichž cílem je rozšířit zkušenosti skupiny v různých regionech a kontextech a zároveň vychovávat silné lídry. Na jmenování Stefana Gavy jsme hrdí, protože představuje nejlepší příklad naší firemní kultury zaměřené na lidi. Rád bych také poděkoval Rinaldovi Facchinimu za to, že přispěl k růstu společnosti v souvislosti s budoucností mobility. Nyní je řada na Stefanovi, aby pokračoval v této cestě, kterou, jak jsem si jist, bude úspěšně následovat.”

Stefano Gava, nový generální ředitel skupiny UFI Filters, k tomu říká: “Rád bych poděkoval předsedovi Girondimu a představenstvu za důvěru. Je mi ctí přijmout toto jmenování a převzít štafetu při vedení společnosti v rámci výzev, které před nás staví probíhající technologický přechod. Pokud jde o tuto transformaci, považuji za zásadní pokračovat v investicích do technologických inovací, které podpoří budoucnost společnosti, a zároveň integrovat nové modely udržitelnosti prosazované našimi zákazníky.”

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!