DKV Mobility spolupracuje v oblasti dobíjení nákladních vozidel se společností Milence

17 ledna 2024, 12:02

Společnost DKV Mobility rozšiřuje svou dobíjecí síť pro elektricky poháněná nákladní vozidla o vysokovýkonné dobíjecí body s výkonem až 400 kW. Zákazníci společnosti DKV Mobility získají přístup do sítě pro dobíjení nákladních vozidel firmy Milence.

Dobíjení Milence

Milence a GreenFlux, dceřiná firma společnosti DKV Mobility, která má na starosti kompletní nabídku služeb DKV Mobility pro dobíjení elektricky poháněných vozidel, podepsaly nedávno smlouvu o spolupráci. První dobíjecí stanice vhodná i pro nákladní vozidla byla připojena k elektrické síti v nizozemském městě Venlo.

Společnost Milence hodlá v první polovině roku 2024 uvést do provozu dobíjecí stanice v dalších evropských zemích. Do roku 2027 plánuje vybudovat a zprovoznit 1.700 veřejných vysokovýkonných dobíjecích bodů pro elektromobily po celé Evropě, a to včetně megawattových dobíjecích systémů. Nové dobíjecí body jsou přístupné držitelům karty DKV +Charge.

„U našich stanic naleznou dobíječky CCS* s výkonem až 400 kW, které patří v současnosti mezi nejvýkonnější. Navíc plánujeme rychlý přechod na technologii megawattového nabíjení MCS (Megawatt Charging System), jakmile bude dostupná, abychom připravili půdu pro dobíjení výkonem až 1 000 kW a více. To znamená, že nákladní vozidla pro dálkovou dopravu se sadou akumulátorů o kapacitě 600 kWh a dojezdem cca 500 kilometrů bude možné prostřednictvím MCS kompletně nabít za pouhých 30 až 45 minut,“ vysvětluje Roel Vissers, obchodní ředitel společnosti Milence.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!