Firma Kuehne+Nagel spouští insettingový program Book & Claim pro nákladní elektromobily

4 ledna 2024, 11:28

Skupina Kuehne+Nagel vstupuje do nového roku s novou energií a oznamuje spuštění svého insettingového programu Book & Claim pro nákladní elektromobily. Kuehne+Nagel se tak stává vůbec prvním poskytovatelem logistických služeb, v jehož portfoliu se tato možnost, dosud dostupná jen pro nízkoemisní paliva, nachází.

Během loňského října společnost uvedla řešení vztažené na objednávky hydrogenačně upravených rostlinných olejů (HVO), nyní možnost insettingu rozšiřuje do segmentu nákladní elektromobility. Systém, který je první svého druhu, prošel procesem testování a validace ve spolupráci s předními externími stranami.

Zákazníci využívající silničních služeb Kuehne+Nagel mohou nyní „deklarovat“ přepravu prostřednictvím nákladního elektromobilu, resp. ekvivalentní redukci emisí uhlíku, a to i v případě, že pro reálnou fyzickou přepravu jejich zboží tato možnost není k dispozici. Důvodem může být nedostatečná nabíjecí infrastruktura či omezení dojezdu nebo užitečného zatížení. Insettingové řešení pomáhá překlenout tyto i další výzvy, jež v dnešní době komplikují plošnější využívání nákladních vozů poháněných elektřinou.

„Vozy poháněné výlučně elektřinou (BEV) podle nás představují budoucnost snižování emisí v silniční přepravě. Uhlíkový insetting podporuje rozšiřování nízkoemisních technologií, jako jsou právě BEV, a napomáhá snižovat náklady zákazníků spojené s využíváním těchto řešení – tedy přispívá i k celkové dekarbonizaci silniční logistiky,“ uvedl Hansjörg Rodi, člen představenstva Kuehne+Nagel International AG zodpovědný za divizi silniční logistiky.

Pomoc přepravcům s financováním elektrifikace jejich vozových parků

Za účelem zajištění plné kontroly a transparentnosti dat nezbytných pro provádění přesných kalkulací jsou součástí programu Book & Claim pouze BEV přímo vlastněné skupinou Kuehne+Nagel. Tým společnosti nicméně plánuje do řešení zahrnout i vozidla provozovaná partnery – a podpořit je tak na cestě k elektrifikaci flotil.

„Pořízení elektrického nákladního vozidla může být nesmírně nákladná záležitost, zejména pro menší firmy. Zapojení externích přepravců do našeho systému sice vyžaduje komplexní rozvoj výpočetní metodiky, nicméně tento krok našim partnerům pomůže financovat jejich vlastní přechod k elektromobilitě. Proto oblast spolupráce považujeme za naši další prioritu,“ dodává Rodi.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!