AUTODOC otevírá nové distribuční centrum v Chebu

9 listopadu 2023, 12:40

Společnost AUTODOC, přední evropský online prodejce autodílů a příslušenství, otevírá v Chebu nové distribuční centrum. Sklad o rozloze 27.000 m2 pod názvem “C27” bude prvním distribučním centrem společnosti v České republice, kde má firma od roku 2014 e-shop v českém jazyce.

V příštím roce budou z Chebu obsluhováni také zákazníci z jihu Německa a Švýcarska. AUTODOC má v současné době v novém logistickém areálu v Chebu více než 170 zaměstnanců. Do konce roku chce společnost dosáhnout celkového počtu 200 zaměstnanců, přičemž v příštím roce plánuje přijmout dalších 250.

Větší kontakt se zákazníkem, lepší služby

Nový sklad, který v budoucnu nabídne skladování až 120.000 různých produktů, má v současnosti kapacitu přibližně 4.000 paletových míst a 30.000 regálových míst. V průběhu roku 2023 bude denně zpracováno průměrně zhruba 4.000 objednávek, vyskladněno 20.000 kusů a odesláno okolo 5.000 zásilek zákazníkům v Rakousku a Itálii. V srpnu 2023 začalo distribuční centrum expedovat do Rakouska a v říjnu 2023 byly odeslány první zásilky do Itálie. Výhledově budou v roce 2024 z Chebu obsluhováni zákazníci na jihu Německa a ve Švýcarsku.

Cheb jsme si vybrali ze strategických důvodů. Tato nová logistická lokalita umožňuje lepší a rychlejší obsluhu Rakouska, Německa a jižní Evropy. Zprovozněním „C27“ jsme vytvořili prostor pro další růst, získali flexibilitu a docílili vyšší úrovně služeb pro naše zákazníky,“ říká Zdeněk Kompánek, jednatel společnosti Autodoc Logistics Czech s.r.o. a ředitel logistiky AUTODOC v České republice.

Nový sklad, který je v současnosti obsluhován manuálně, bude postupně automatizován a očekává se, že do konce roku 2025 bude plně automatizován, aby došlo ke zlepšení efektivity a zvýšení produktivity. V “C27” se bude následně zpracovávat až 45.000 objednávek denně.

 Důležitý zaměstnavatel pro region

AUTODOC nyní zaměstnává v novém logistickém areálu v Chebu více než 170 lidí deseti národností jako skladníky a administrativní pracovníky. Do konce letošního roku je v plánu zaměstnat celkem 200 lidí a pro příští rok pak dalších 250. AUTODOC poptává všechny pracovní pozice v rámci skladu.

Stejně jako řada dalších německých e-commerce společností oceňujeme vynikající infrastrukturu a vysoce kvalifikované odborníky, které Česká republika nabízí. I proto jsme se již v roce 2021 rozhodli zřídit v Chebu naši třetí logistickou pobočku a připravit tak půdu pro další růst,říká Dmitrij Zadorojnij, generální ředitel AUTODOC SE.

Kromě toho společnost od roku 2010 provozuje logistický areál v německém Berlíně-Lichtenbergu. V roce 2018 AUTODOC otevřel svůj druhý logistický závod v polském Štětíně. Ten se v průběhu let stal jeho největším logistickým závodem.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!