Studenti ze Zlínského a Pardubického kraje úspěšně dokončili první letošní studentské Tatry

18 července 2023, 12:48

Poslední červnový týden proběhlo v zrekonstruovaném zákaznickém centru automobilky Tatra Trucks předání prvních tří automobilů Tatra Phoenix, sestavených v rámci projektu Tatra do škol. Tyto vozy úspěšně složili žáci Středního odborného učiliště (SOU) Valašské Klobouky, Střední průmyslové školy (SPŠ) Otrokovice a Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí. Zkompletované tatry budou sloužit silničářům na Slovácku a v Pardubickém kraji. Kompletaci vozidel v rámci letošního ročníku Tatry do škol dokončují i Střední škola automobilní v Holicích a Střední škola a Vyšší odborná škola v Kopřivnici.

Dokončené Tatry

Studenti 2. ročníků z Valašských Klobouků a Otrokovic předali dvě Tatry Phoenix do užívání Správě a údržbě silnic Slovácka ve středu 28. června. Odevzdání vozidel proběhlo u zmodernizovaného zákaznického centra automobilky Tatra Trucks. Oficiálního předání vozů se zúčastnil 1. náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu Radek Doležel, jednatel SÚS Slovácka Michal Hanačík, ředitel SOU Valašské Klobouky Pavel Hrabina, ředitel SPŠ Otrokovice Libor Basel, studenti obou škol a také zástupci kopřivnické automobilky Tatra Trucks.

Žáci Středního odborného učiliště z Valašských Klobouk skládali v rámci projektu Tatra do škol již třetí nákladní automobil na tatrováckém podvozku. První dvě Tatry Phoenix složené učni z Valašských Klobouk v letech 2020 a 2021 dnes slouží ve Správě a údržbě silnic Zlínska. Na kompletaci všech tří vozidel Tatra se společně s žáky aktivně podílel i zástupce ředitele SOU Valašské Klobouky pro odborný výcvik Zdeněk Kliš. Druhá škola ze Zlínského kraje, SPŠ Otrokovice, zažila letos v rámci projektu Tatra do škol svou premiéru. Technické zázemí a potřebné prostory pro skládání vozu poskytla studentům otrokovické školy firma Truck Trade, která je lokálním dealerem automobilky Tatra. Díly potřebné pro kompletaci vozidel obdržely obě školy na začátku dubna.

Odevzdávání vozidel pokračovalo také ve čtvrtek 29. června. V tento den svůj automobil Tatra Phoenix odevzdali k finální homologaci žáci Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí. Orlickoústecká škola se projektu Tatra do škol účastnila již podruhé, první vůz odevzdala na podzim roku 2020 silničářům z Pardubického kraje, pro které je určena i Tatra Phoenix sestavená letos. Oficiální předání vozu do užívání pardubické SÚS proběhne na Jičínském veletrhu koncem srpna. V průběhu veletrhu odevzdá SÚS Pardubického kraje zkompletovanou Tatru i Střední škola automobilní Holice. Do konce letošního roku dokončí nákladní automobil Tatra i studenti Střední školy a Vyšší odborné školy v Kopřivnici. Ten bude škole sloužit pro potřeby její vlastní autoškoly.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!