Dachser otevřel v Memmingenu nejmodernější plně automatizovaný sklad

4 července 2023, 12:23

Mezinárodní logistický provider Dachser minulý týden otevřel nový vysokoregálový sklad v německém Memmingenu. Budova je vybavená nejmodernějšími technologiemi a zároveň dbá na udržitelnost a ochranu klimatu. Společnost zde investovala okolo 30 milionů eur.

Nový sklad Dachser

Výstavba nového skladu byla zahájena na jaře roku 2021. Nové prostory, které byly v posledních měsících postupně uváděny do provozu, se skládají z přední budovy o rozloze 2.700 m2 podlahové plochy a přilehlého vysokoregálového skladu. Ten díky své výšce 32 metrů poskytuje na ploše 7.500 m2 prostor pro 52.000 palet nechlazených potravin a potravinových obalů. Jeho součástí je také mezanin s 2.300 m² podlahové plochy pro ruční vychystávání a finální logistické operace.

Logistické centrum Dachser Allgäu, které se nachází v průmyslové zóně Nord industrial park poblíž dálnice A7, je největší pobočkou společnosti na světě. S nově otevřenými prostory nabízí společnost Dachser v Memmingenu celkem více než 200.000 paletových míst.

Nový sklad je navržen tak, aby nabízel špičkový výkon a držel krok s rostoucí poptávkou zákazníků v regionu,” vysvětluje Thomas Henkel, General Manager Dachser Allgäu v Memmingenu, a dodává, „při jeho výstavbě jsme se zaměřili především na automatizaci a udržitelný rozvoj.”

Například skladování a vychystávání palet je plně automatizované. Prostřednictvím 22 nakládacích a vykládacích bran lze odbavit až 400 palet příchozího a odchozího zboží za hodinu, tedy až 5.000 palet za den. To umožňují moderní technologie, jako jsou automatické vykládací systémy, automatická paletizační stanice a osm regálových zakladačů s kolejnicovým vedením ve vysokoregálovém  skladu.

Pro společnost Dachser je vysokoregálový sklad v Memmingenu jedním z nejdůležitějších nových projektů posledních let. Spojuje v sobě nejmodernější automatizační technologie a nejnovější koncepty udržitelného rozvoje založené na zkušenostech z naší sítě a od našich zaměstnanců,” říká CEO skupiny Dachser Burkhard Eling, a doplňuje, „tato investice je přínosem nejen pro pobočku v Memmingenu, ale i pro celou společnost Dachser.”

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!