Delší dojezd elektrických nákladních vozidel Volvo

20 června 2023, 10:28

Společnost Volvo Trucks nyní představila nové, výkonnější baterie pro svá středně těžká elektrická nákladní vozidla, která poskytují zvýšený dojezd až 450 km. Aktualizované modely Volvo FL a FE Electric jsou k dispozici již nyní a k dodání na podzim roku 2023.

Volvo FL a FE Electric 1

Díky výkonnějším bateriím v řadě středně těžkých nákladních vozidel Volvo, Volvo FL a Volvo FE Electric, je nyní možné urychlit přechod na tišší a čistší městskou dopravu. Nové baterie nabízejí o 42 % vyšší energetickou kapacitu a delší dojezd na jedno nabití. Díky vylepšeným bateriím má nyní Volvo FL Electric dojezd až 450 km, zatímco Volvo FE Electric má dojezd až 275 km.

„S dojezdem až 450 km jsou naše elektrická nákladní vozidla připravena nahradit celou flotilu městských nákladních vozidel s dieselovým motorem našich zákazníků. Volvo FL a FE Electric produkují minimální emise a hluk, což prospívá klimatu, řidiči a všem, kdo žijí a pohybují se ve městě,“ říká Jessica Sandström, SVP Product Management společnosti Volvo Trucks.

Volvo FL a FE Electric 2

Vyšší kapacita znamená, že pro stejný výkon, jaký je dnes dostupný, je potřeba méně baterií. Pokud úkoly zákazníků vyžadují kratší dojezdy, mohou proto zvýšit své užitečné zatížení použitím menšího počtu baterií – odebrání jedné baterie zvýší užitečné zatížení o 500 kg. Nahrazením naftového nákladního vozidla Volvo FL nebo Volvo FE elektrickou verzí využívající zelenou elektřinu na typické trase by bylo možné ušetřit přibližně 30 tun CO2 ročně.

Volvo FL a FE Electric 3

Technické parametry:
Volvo FL Electric:
Pohon: až 180 kW
Pohonná jednotka: 1 elektromotor
Baterie: 280-565 kWh, 3-6 baterií
Dojezd: Až 450 km (rozvod) bez elektro-mechanického PTO, 6 baterií
Dojezd až 280 km (rozvod) bez elektromechanického PTO, 3 baterie

Volvo FE Electric:
Pohon: až 225 kW
Pohonná jednotka: 2 elektromotory
Baterie: 280-375 kWh, 3-4 baterie
Dojezd: Až 275 km (rozvod) bez elektromechanického PTO, 4 baterie
Až 200 km (odvoz odpadu) s elektromechanickým PTO, 4 bateriemi

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!