Bude platit na polských dálnicích a rychlostních silnicích zákaz předjíždění kamionů?

31 května 2023, 14:06

Polské Ministerstvo infrastruktury chce, aby zákaz předjíždění pro nákladní automobily na rychlostních silnicích vstoupil v platnost co nejdříve. V rozhovoru pro agenturu PAP (Polska Agencja Prasowa) to uvedl ministr infrastruktury Andrzej Adamczyk. Ministr rovněž řekl, že ve vládě již byl v této věci schválen návrh novely zákona.

„Chceme, aby byl zákon (o zákazu předjíždění kamionů na rychlostních komunikacích) co nejdříve přijat Sejmem, poté ho urychleně projednal Senát a co nejdříve vstoupil v platnost,“ řekl ministr Andrzej Adamczyk agentuře PAP.

Ministr rovněž uvedl, že se setkává s velmi pozitivním hodnocením tohoto projektu. Upozornil také na to, jak nebezpečné je takové předjíždění, což nejlépe ilustruje rozdíl v rychlostním limitu pro osobní a nákladní automobily, který je na dálnici 60 km/hod.

„Jde především o bezpečnost, protože rychlostní limit pro osobní automobil na dálnici je 140 km/h a pro nákladní automobil 80 km/h. Dochází k mnoha takovým případům, kdy se na poslední chvíli nákladní automobil zařadí do levého jízdního pruhu v době, kdy se blíží osobní automobil rychlostí 140 km/h, což je asi o 60 km více,” poznamenal dále pro PAP Adamczyk.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!