Zákaz vjezdu polských nákladních vozidel do Ruska. Bude to platit i pro české kamiony?

31 května 2023, 9:00

Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin vyzval k zákazu vjezdu polských kamionů do Ruska, informuje agentura Reuters. Jeho záměrem je potrestat polské dopravce za protiruskou politiku Polska.

Návrh Státní dumy počítá se zákazem vjezdu, přitom bude umožněno dosažení celních kontrolních stanovišť co nejblíže hranicím v rámci Ruské federace. To má umožnit překládání zboží vstupujícího do Ruska na ruské kamiony. Mezi požadavky Státní dumy patří také zvláštní ceny benzínu pro kamiony z Polska. Zákaz, který by mohl být zaveden od 1. června, by si vynutil změny v trasách dopravců, kteří přepravují zboží do Asie.

Vjačeslav Volodin obvinil Polsko ze “zrady historické paměti” a poukázal na to, že Sověti osvobodili zemi od nacistického Německa. Hovořilo se také o možných reparacích pro Ruskou federaci. Zákaz vjezdu by měl poškodit polské společnosti a přispět ke zvýšení příjmů ruských dopravních firem. Akt je chápán jako reakce na údajnou “protiruskou politiku” Polska.

Dočkají se podobného scénáře také české dopravní společnosti? Vzhledem k našemu postoji k ruské okupaci je to docela dobře možné.

Author: AnM
Journalist at TruckFocus.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!