Renault Trucks představuje e-learningovou platformu zaměřenou na dekarbonizaci

3 května 2023, 13:59

Potřeba dekarbonizace dopravy je v současné době velmi aktuální tématem, které vyvolává u odborníků na dopravu a logistiku řadu otázek. To vedlo značku Renault Trucks ke spuštění Akademie dekarbonizace: bezplatné e-learningové platformy přístupné pro každého. 

Renault Trucks e-learning

Renault Trucks využil při tvorbě obsahu, který odpovídá na nejčastější otázky, své odborné znalosti a informace, které denně získává od svých zákazníků v terénu. Výrobce vyslechl pochybnosti dopravců, kteří se zdráhají přejít na novou technologii, a shromáždil také doporučení od těch, kteří se setkali s obtížemi a dokázali je překonat. Všechny tyto osvědčené postupy a zkušenosti výrobce sdílí ve svém e-learningovém programu zaměřeném na demystifikaci elektrické technologie a alternativních zdrojů energie.

Akademie dekarbonizace poskytuje přístup ke katalogu vzdělávacích kurzů s výukovými videi, odbornými informacemi a zkušenostmi dopravců a nástavbářů. Každý kurz se skládá z několika modulů a je navržen tak, aby jeho absolvování netrvalo déle než třicet minut. Aktuálně jsou k dispozici čtyři online kurzy:

  • Úvod do dekarbonizace, který poskytuje přehled o dekarbonizaci silniční nákladní dopravy, včetně srovnání alternativních zdrojů energie s naftou.
  • Kurz věnovaný elektrickým nákladním vozidlům, který poskytuje přehled o jejich fungování a pozitivním dopadu na pracovní podmínky a kvalitu života. Tento kurz se rovněž zabývá zaváděním nízkoemisních zón.
  • Kurz věnovaný speciálně lithium-iontovým bateriím, který odpovídá na otázky týkající se jejich dojezdu, životnosti, použitých materiálů a recyklace.
  • Příklady společností, které se vydaly na cestu dekarbonizace dopravy, výzvy, kterým čelily, způsoby jejich překonání a přínosy, které zaznamenaly.

Platforma je optimalizována pro použití na tabletech nebo chytrých telefonech a je navržena tak, aby se uživatelé mohli učit kdekoli. Po vytvoření profilu je možné sledovat kurz svým vlastním tempem, přičemž další výhodou je možnost kurz pozastavit a vrátit se k němu později. Po absolvování kurzu si mohou účastníci otestovat své znalosti v testu a přečíst si další články k danému tématu. Na konci kurzu obdrží certifikát.

Akademie dekarbonizace je k dispozici ve francouzštině a angličtině a bude pravidelně aktualizována o nový obsah.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!