MAN se zapojuje do pomoci v Turecku i mimo něj

22 února 2023, 14:15

MAN Truck & Bus věnuje milion eur na pomoc obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii. Část peněz bude použita přímo na zásilky materiální podpory a na jejich přepravu autobusy, nákladními auty a dodávkami. Další prostředky jsou určeny velkým organizacím, které v postižené oblasti poskytují humanitární pomoc. Podpora zahrnuje pět hasičských vozidel MAN, která byla darována pro nasazení v oblasti postižené zemětřesením. Výrobce užitkových vozidel se tímto darem připojuje k pomoci skupiny Volkswagen, která jménem svých značek rovněž věnuje milion eur na podporu lidí postižených ničivou katastrofou v Turecku a Sýrii.

Podle aktuálních informací zaměstnanci společnosti MAN v Turecku nebyli přímo postiženi, ale mnoho jejich příbuzných a přátel z oblastí postižených zemětřesením ano. Zaměstnanci společnosti MAN v Turecku zahájili sbírku pro oběti zemětřesení v den katastrofy a první transport odjel následující ráno – byl naložen zimním oblečením, dekami, obuví, hygienickými potřebami, potravinami a vodou. Společnost MAN Turecko vyslala do Ankary několik vozidel, která dosud přivezla několik stovek příbuzných zaměstnanců společnosti MAN z oblasti postižené zemětřesením. Samozřejmě se přepravují i další lidé, kteří chtějí region opustit.

Ve spolupráci s tureckou civilní ochranou zahájila společnost MAN sbírku materiální pomoci – ve velmi krátké době se podařilo shromáždit velké množství zboží, které bylo převezeno nákladními vozidly MAN. Další vozidlo bylo použito k rozvozu potravin do jedné obzvláště postižené vesnice. Dary, které zaměstnanci společnosti MAN v Ankaře vybrali z vlastní iniciativy, byly mezitím předány humanitární organizaci AHBAP. Turecké zastoupení společnosti MAN, které sídlí rovněž v Ankaře, přepravilo v koordinaci s organizací pro monitorování katastrof zásoby do oblasti zemětřesení autobusem MAN TGE a dodávkou a na zpáteční cestě obě vozidla pomohla odvézt lidi do Ankary.

Mezitím mnoho poboček a servisních středisek MAN mimo Turecko projevuje velkou ochotu pomoci. Kolegové se v případě potřeby nabízejí jako řidiči pro přepravu pomoci, zatímco jiní podporují místní iniciativy ve svém regionu. Stejně jako po vypuknutí války na Ukrajině byla v mnichovském sídle společnosti MAN zřízena koordinační kancelář pro všechny aktivity. Jejím úkolem je udržovat kontakty s humanitárními organizacemi a sdružovat iniciativy dceřiných společností, servisních společností a jednotlivých trhů. Společnost také vyhlásila centrální výzvu pro zaměstnance týkající se sbírky finančních prostředků.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!