ZF propojuje autobusové flotily s daty o vozidlech pomocí ZF Bus Connect

13 prosince 2021, 12:43

ZF Bus Connect je nový produkt, který vychází vstříc potřebám provozovatelů autobusových parků. Jako pokročilý nástroj pro správu vozového parku umožňuje ZF Bus Connect provozovatelům veřejné dopravy nebo soukromých autobusů zvýšit a zlepšit efektivitu a výkonnost jejich vozového parku.

ZF Bus Connect

  • bezpečnost: geofencing a sledování chování řidičů za účelem odhalení nebezpečných situací při jízdě autobusem, aby se zabránilo nehodám a krádežím
  • efektivita: vyhodnocování dat v reálném čase na základě jednotlivých autobusů umožňuje optimalizaci plánů jízdy a trasy a zlepšuje spotřebu paliva
  • bezporuchovost: prediktivní dálková detekce poškození nebo opotřebení dílů kompatibilní s reálnými konfiguracemi autobusů, jakož i diagnostika a bezpečné aktualizace “over the air” pro snížení prostojů

ZF Bus Connect je vyvinutý pro městské autobusy a autokary s různými typy pohonu – elektrickými a spalovacími motory nebo hybridními systémy i ve smíšeném vozovém parku. Uživatel může kontrolovat všechny aspekty vozidla, včetně živého zobrazení polohy vozidla v reálném čase, sledovat aktuální spotřebu energie nebo paliva, kontrolovat stav nabití baterie nebo hlídat stav dílů, opotřebení brzd a další systémová hlášení.

“Se systémem ZF Bus Connect pomáháme provozovatelům autobusů s obtížným přechodem na plně elektrický vozový park,” vysvětlil Florian Freund, který je zodpovědný za vývoj systému ZF Bus Connect. “Díky síle analýzy dat z vozidel pomáháme provozovatelům efektivně řídit jejich vozový park snížením spotřeby energie nebo paliva a zároveň poskytujeme jasný přehled o CO2 stopě vozového parku.”

Vše v jednom balíčku: jeden systém, tři oblasti

Digitální řešení ZF Bus Connect pokrývá tři oblasti: Palubní jednotka ve vozidle, cloud a webový portál pro analýzu dat. Provozovatelé vozových parků mají možnost zakoupit toto řešení “vše v jednom” od společnosti ZF jako balíček nebo se připojit ke cloudovému řešení pomocí vlastní kompatibilní palubní jednotky a přistupovat k informacím prostřednictvím portálu jako řešení třetí strany.

Zavedené technologie na nový trh

Na základě know-how současného řešení společnosti ZF pro připojení autobusů, které podporuje více než 10.000 autobusů po celém světě, vyvinula společnost ZF digitální řešení ZF Bus Connect. K dnešnímu dni přešlo na novou generaci řešení pět vozových parků. Řešení bylo vyvinuto v Data Venture Accelerator skupiny ZF, což je celosvětové centrum pro digitální podnikání v rámci globálního výzkumu a vývoje společnosti ZF. Bylo zřízeno za účelem podpory a urychlení vývoje produktů, jejichž nápady a koncepty úspěšně prokázaly svou přidanou hodnotu a technologickou proveditelnost – od počáteční realizace až po celé digitální produkty a služby.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!