Odštěpení společnosti Daimler Truck a změna názvu firmy Daimler AG

, 8 října 2021, 17:04

Akcionáři společnosti Daimler AG na mimořádné valné hromadě, která se konala 1. října 2021 ve virtuálním režimu, schválili drtivou většinou hlasů historickou změnu kurzu společnosti. 99,90 % akciového kapitálu zastoupeného při rozhodování se vyslovilo pro oddělení divize nákladních automobilů a autobusů a kótování společnosti Daimler Truck Holding AG jako samostatné společnosti na Frankfurtské burze cenných papírů.

Logo Daimler AG

Drtivou většinou 99,89 % souhlasila valná hromada také se změnou názvu společnosti z Daimler AG na Mercedes-Benz Group AG od 1. února 2022. Nový název podtrhuje budoucí zaměření značek Mercedes-Benz, Mercedes-AMG, Mercedes-Maybach a Mercedes-EQ na osobní a dodávkové vozy.

Obě tyto změny stále čekají na zápis do obchodního rejstříku. Po jejich dokončení budou obě společnosti vytvářet významnou přidanou hodnotu pro všechny zúčastněné strany.

Dosavadní členové dozorčí rady společnosti Daimler, Marie Wieck a Joe Kaeser, se v souvislosti s novým směřováním společnosti vzdali svých mandátů, aby se nyní mohli věnovat své činnosti v dozorčí radě společnosti Daimler Truck Holding AG. Za jejich nástupce v dozorčí radě společnosti Daimler AG zvolila valná hromada Helene Svahn (99,34 % hlasů) a Olafa Kocha (98,60 % hlasů).

Mimořádnou valnou hromadu, která se konala ve virtuálním režimu, sledovalo na internetu přibližně 3.000 diváků. Na schůzi bylo zastoupeno celkem 56,45 % základního kapitálu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!