Gebrüder Weiss pokračuje v posilování pobočkové sítě ve střední Evropě

, 6 srpna 2021, 11:15

Gebrüder Weiss pokračuje v posilování svojí pobočkové sítě ve střední Evropě. Rozšiřování logistických areálů v České republice a na Slovensku nebo plány na rozšíření služeb Home Delivery v Maďarsku dokládá, že středoevropský prostor má potenciál k růstu.

Rozšiřování kapacity poboček Gebrüder Weiss vychází z dlouhodobých plánů logistické společnosti a dobře zapadá do rostoucího počtu zásilek. Nárůst B2C zásilek začal v loni na jaře a pokračoval až do přelomu dubna a května letošního roku. Se znovuotevřením maloobchodů začal stoupat i objem zásilek B2B. Na konci června letošního roku objem všech přepravovaných zásilek překračoval hodnoty z nejsilnějších měsíců vánoční sezony. Další rekordní čísla objemu a počtu zásilek očekává Gebrüder Weiss v ČR také na podzim a před Vánocemi tohoto roku.

„Celková manipulační a skladová plocha jenom na pobočkách v Jenči a Syrovicích naroste na 30.600 metrů čtverečních. Společně s novými vykládkovými rampami tak budeme schopni odbavit vyšší počet zásilek, a to dokonce v kratším čase než doposud. Pomohou nám k tomu i nové rampy uzpůsobené také k nakládce menších vozidel – právě ta se nejčastěji využívají k doručení zásilek koncovým zákazníkům,“ vysvětluje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu.

Výstavba na Slovensku

Od poloviny léta 2021 bude ve slovenském Senci u Bratislavy v provozu rozšířený logistický objekt s novou administrativní, logistickou i skladovou částí. Areál se rozšířil zhruba o 20.000 m2. Druhá nevětší investice Gebrüder Weiss od roku 2013 na Slovensku přinese rozšíření prostor o 5.000 m2 v logistickém skladu, o 2.200 m2 v oblasti překládky a také o 500 m2 v administrativní oblasti. Další možnost rozšíření skladů o 10.000 m2 zůstává prozatím v rezervě. Společnost se i na slovenském území rozhodla pro další expanzi, aby mohla i nadále nabízet vysoký standard kvality služeb. V nových prostorách investuje zejména do ekologických řešení jako je LED osvětlení, nízkoenergetická zařízení A+, třídění odpadu nebo inteligentní systém vytápění a chlazení.

Pozitivní vývoj je do značné míry výsledkem vysoké poptávky v odvětví ecommerce. Také se společnosti díky husté přepravní síti a možnostem přímého propojení na všechny evropské trhy podařilo získat důležité zákazníky. Aktuálně Gebrüder Weiss SK také zaznamenává nárůst dodávek přibližně o 40 procent v oblasti pozemní dopravy a služby Home Delivery.

 Maďarsko – brána do Jardanského koridoru

V rámci posilování pobočkové sítě otevřel Gebrüder Weiss před několika týdny dvě strategicky důležité nové lokace v Zalaegerszegu (západní Maďarsko) a Pécsi (jižní Maďarsko). Obě se nacházejí na důležitých dopravních spojích do jižní a jihovýchodní Evropy (jadranský koridor). Kompletní portfolio služeb může být nyní nabízeno na celém maďarském území.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!